Siyaset

Milletvekili Öztürk: “TikTok kapatılmalıdır!”

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk sosyal medya uygulaması TikTok’la ilgili süren tartışmalara ilişkin yazılı basın açıklamasında bulundu. Öztürk, “TikTok adlı sosyal medya platformu tam anlamıyla bir bataklığa dönüşmüştür” dedi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk sosyal medya uygulaması TikTok’la ilgili süren tartışmalara ilişkin yazılı basın açıklamasında bulundu. Öztürk, “TikTok adlı sosyal medya platformu tam anlamıyla bir bataklığa dönüşmüştür” dedi.

TÜRKİYE’DE KULLANICI SAYISI 30 MİLYON

Öztürk, “Hepimizin bildiği üzere dünyada ve ülkemizde kullanılan en yaygın sosyal medya platformlarından birisi de TikTok adlı uygulamadır. Video paylaşım sitesi olarak karşımıza çıkan bu uygulamanın, açık kaynakların verdiği bilgiye göre, kullanıcı sayısı dünyada 1 milyarı aşmıştır. Bu rakamın Türkiye’de ise 30 milyon civarında olduğu ifade edilmektedir.

 

milletvekili-ozturk-tiktok-kapatilmalidir2.jpg

TİKTOK MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİ ÖRSELİYOR!

“Ülkemizde de kullanımı yaygınlaşan TikTok uygulamasının, Türk aile yapısına ve insan haysiyetine uygun olmayan görüntülerin ve davranışların paylaşıldığı bir mecra olarak, zaman zaman kamuoyunun gündemine geldiği herkesin malumudur. Bu anlamda müstehcen içerikler oluşturan, canlı yayında gelir sağlayan, çocuk istismarı paylaşan hesap yöneticilerine yönelik operasyonların yapıldığı ve adli soruşturmaların açıldığı yine kamuoyuna yansımaktadır. Tam bu noktada ifade etmeliyim ki TikTok adlı sosyal medya platformu tam anlamıyla bir bataklığa dönüşmüştür ve bataklıkta sinek avlamaktansa bataklığın kurutulması gerekmektedir.”

SAĞLIKLI BİR TOPLUM İÇİN GEREKLİDİR

“Ahlaki değerlerimizin hiçe sayıldığı bir sosyal medya mecrasında yapılan paylaşımları toplum düzenimizi tehdit eden birer unsur olarak görmeli ve ona göre hareket etmeliyiz. Bu, her şeyden önce içinde çocuklarımızı büyüteceğimiz sağlıklı bir toplum için gereklidir. Ahlak yok olursa gelecek yok olur. Ahlakı zedelenen veya yok olan, milli ve manevi değerleri her gün örselenen bir toplum geleceğini hazırlayamaz, istikbâlini sağlam zeminler üzerine kuramaz. Bu anlamda ahlaksız paylaşımların yoğunlukla yer aldığı ve milli değerlerimizi ayaklar altına alan TikTok’un bir an önce kapatılması gerektiği açıktır. Bu doğrultuda kanun teklifi hazırlamakta olduğumuzun da bilinmesini isterim. Umuyorum ki Türk milletinin kültürel kodlarını bozmaya yönelik her türlü unsura karşı gerekli tedbir ve adımlar atılarak milli kültürümüz ve ahlaki yapımız asla bozulmayacaktır” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Average
5 Based On 1
Subscribe
Bildir

guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
osman keskin
osman keskin
1 Mayıs 2024 10:13

sanırsın tik tok milletvekili kırıkkale ye yatırım istihdam getirme derdi yok gitmiş tik tokla uğraşıyor seçilenler yatma derdinde oldukça bu memleket yerinde sayar durur.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x