Siyaset

Orhan Kılıç İstifa etti

14 Mayıs seçimlerinde İYİ Parti'den Kırıkkale Milletvekili Adayı Orhan Kılıç partisinden istifa ettiğini açıkladı. Kılıç istifa açıklamasında Meral Aksener'e eleştirilerde bulundu.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

14 Mayıs seçimlerinde İYİ Parti’den Kırıkkale Milletvekili Adayı Orhan Kılıç partisinden istifa ettiğini açıkladı. Kılıç istifa açıklamasında Meral Aksener’e eleştirilerde bulundu.

KREDİYİ HEBA EDERLER
İYİ Parti’de istifalar ard arda geliyor. 14 Mayıs Genel Seçimleri öncesinde partiye üye olan milletvekili adayi Kılıç partisinden istifa etti. İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Kılıç Meral Aksener’e yonelik elestirilerde bulundu. Kılıç “Siyasi partiler, liyakata önem vermediği, söylem ve eylemleri ile, gelişim ve değişimi hedeflemediği zaman , içinde bulunduğu topluma bir umut ışığı sunamazlar. Bütün söylemleri insanları oyalama ve hamasetten öteye gidemez. Toplumun kendilerine vermiş olduğu krediyi de heba ederler.” dedi.

TEŞEKKÜR EDERİM
Kılıç ” Kendi hatalarına “avukat” ama başkalarının hatalarına “savcı” kesilen bu siyaset tarzının, toplumun umuduna karşılık verme ihtimali ne yazık ki kalmamıştır. Başarı’nın sahibi çok olur ama mağlubiyet yetimdir. Bu anlamda Parti Yönetimi ve özellikle Genel Başkanın özeleştiri vermesi gerekir. Görünen odur ki, seçmenin verdiği mesajı alıp, özeleştiri vermek yerine, eski politikaların devamını ve mevcut bulunan konumun imkan ve fırsatlarını korumaya öncelik verilmiştir. İkbal hırsının, bir parçası olmayı kendimce uygun bulmuyorum. Bu süreç içinde yegane kazanımım , değişim inancına gönülden inandığımız partinin sade neferleri emektarları olmuştur, bu anlamda dostluklarımız pek tabidir ki bakidir. İyi Partide görev yaptığım ve aday olduğum süreç içerinde içten desteklerini benden esirgemeyen partidaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Bu düşüncelerle İyi Parti Üyeliğime son veriyorum. Kamuoyuna saygıyla duyrulur.” açıklamasında bulundu.

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x