Genel

Öztürk TBMM’deki görevine hızlı başladı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, TBMM Genel Kurulu’nda terörle mücadele konusunda getirilen yasa teklifi üzerine ilk konuşmacılardan biri oldu.

BU ACILAR, BİRLİKTEN GÜÇ DOĞURDU

TBMM Adalet Komisyonu üyeliğine de seçilen MHP’li Öztürk, Genel Kurul konuşmasında, “Ülkemiz, yakın zamanda art arda meydana gelen büyük çaplı terör eylemleriyle mücadele ederken, 15 Temmuz’da vatan hainlerinin aşağılık bir darbe kalkışmasını yaşamıştır. Milletimizin acılarla ayrışmasını, kutuplaşmasını hedefleyenler başarılı olamamış; tam tersine bu acılar, birlikten güç doğurmuştur. İşte böyle bir ortamda da, devletlerin kendi bekaları için güvenliklerine azami özen göstermeleri gerekmektedir.” dedi.

MHP, ÜLKEMİZİN SİGORTASIDIR

Milliyetçi Hareket Partisi’nin gerek 15 Temmuz gecesi ve sonrasında, gerekse terörle mücadele konusundaki tutumuna da değinen Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü, “Ülkemiz iç ve dış terör tehdidinin yanında, ekonomik sorunlarla başa çıkmaya çalışmaktadır. Bu bağlamda, “Güçlü ve Lider Türkiye” için, iç siyasî dayanışmaya ve ortak akılla hareket etmeye ihtiyacın zorunlu olduğunu Milliyetçi Hareket Partisi görmüş ve inanmıştır. Yeni Kapı ruhunu benimseyen ve “Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve Ben” anlayışını şiar edinen Partimiz, Genel Başkanımızın mimarı olduğu Cumhur İttifakı fikrini ortaya atmıştır. Bu ittifakın arka planı, biraz evvel ifade ettiğimiz şartların bir ürünü olarak “Ankara merkezli”, yani yerli ve millî bir duruşu temsil etmektedir. Nitekim Türk Milleti de bu yaklaşımı ve duruşu gayet iyi kavramış; 24 Haziran’daki teveccühünden de anlaşılacağı üzere, Milliyetçi Hareket Partisi’ne, önemli bir siyasî görev vermiştir. Şimdi artık “2023 Lider ülke Türkiye” için her alanda kolları sıvamanın vakti gelmiştir. Ancak Türkiye’nin, halen sayıları 120’yi aşan terör örgütleriyle etkin, kararlı ve düzenli mücadelesi için atması gereken adımlar vardır. Partimiz; kurulduğu günden bu yana, yani yaklaşık yarım asırdır, terörle mücadelede tavizsiz bir çizgiye sahiptir. Adeta, Türk Milleti’nin anıtlaşmış bir demokrasi kalkanıdır. 15 Temmuz 2016 sonrası ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) ve bu dönemin uygulamaları, terörle mücadelede önemli mesafeler kat etmiştir.” diyerek, yasa teklifinin terörle mücadele için zorunlu olduğunu belirtmiştir.

BASİT VE KOLAY DEĞİL

Terörle mücadele denildiğinde, kahraman şehit ve yiğit gazilerimizin asla göz ardı edilemeyeceğini savunan Öztürk, “terörle mücadelenin, “kağıttan okunduğu” gibi basit ve kolay değildir. Ciddî tedbir, sorumluluk ve en önemlisi vatan ve millet sevdası ister. Bu bakımdan teklifte yer alan söz konusu düzenlemeler, mevcut durumda terörle etkin bir mücadele için gerekli olup, ülkemizin birliği ve bütünlüğü ile güvenliği konusunda görev yapan tüm kamu görevlilerimizin daha verimli çalışabilmeleri adınadır. Bu hususlarda, sadece muhalefet etmek anlayışıyla siyaset yapmak, Türkiye sevdasıyla ve vatan aşkıyla bağdaşmaz. Parti olarak inanıyoruz ki; terörün kökü, 2023’e kalmadan el birliği ile kazınacak; habis birer ur olan terör odakları, sökülüp atılacaktır. Yüce Milletimizin birlik ve beraberlik ruhu da bu inancımızı perçinlemektedir.” diyen MHP’li Öztürk, halen Vatan savunması için görevi başında olan bütün güvenlik güçlerimize Yüce Allah’tan güç, kuvvet ve başarı diledi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Huseyin AKÇADAĞ
Huseyin AKÇADAĞ
24 Temmuz 2018 15:40

Helali hoş olsun hemşerim işte bu adam benim vekilim benim gönlümde ne varsa sen mecliste dile getiriyorsun, meramımızı yuregimizin yangınını Vatan Sevdamızı Bayrak Aşkımızı sen biliyon bizde seni vekil tayin ettik ve iyikide oy verdik her daim dualarımızdasın sen gardaşımız abimiz arkadaşımızsın evimizden ailemizden birisin kapımız her daim açıktır sana biz Kırıkkaleliyiz bizim kanuna nizama boynumuz kıldan ince Vatana Bayrağımıza Türkiyemize İslama Kurana canımız feda Halil Vekilim işlerinde kolaylıklar dilerim, senelerdir tecrubelenen o koltuklarda oturarak bir faaliyeti şunuda yaptı helal olsun demediğimiz kişilerde senden feyz ve örnek alırlar inşallah Varol Halil gardaşım selamlar sayğılar.

Başa dön tuşu
1
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx