Gündem

Saklı bir Cennete Sahibiz

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Çeşnigir Köprüsü turizm markası olacak

Kırıkkale’de Büyük Selçuklu Devleti zamanında yaptırılan tarihi Çeşnigir Köprüsü ve çevresinin turizme kazandırılması amacıyla Vali Yunus Sezer başkanlığında toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Vali Sezer “Saklı bir Cennete Sahibiz. Kırıkkale’nin sembolü Çeşnigir Köprü ve Kanyonu’nun projelendirilerek Türkiye’nin en gözde yerlerinden biri haline getirilmesi için çalışmalarımıza başladık” diye konuştu.

 

BURASI KIRIKKALE İÇİN BİR DEĞER

Vali Sezer, valilikte düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Çeşnigir Köprüsü ve çevresiyle ilgili değişik kurumlardan kişilerin vali yardımcısı başkanlığında çalışma yaptığını söyledi. Sezer “Ankara’nın hemen dibinde yer alıp hiç kimsenin farkına varmadığı bir alanımız var. Burası tarihi bir alan. Çeşnigir Köprüsü ve uzun zamandır kazı çalışmaları devam eden Büklükale mevkisi var. Bu yerlerin insanların hizmetine sunulması gerekiyor. Burası Kırıkkale için bir değer. Burayı marka olarak Türkiye gündemine taşıma, binlerce insanın değişik aktiviteler yapabileceği, zaman geçirebileceği bir alana dönüştürme hem de turizmin cazibesinden yararlanarak Kırıkkale için ekonomik bir değer oluşturma bu projenin temel amaçlarından. En kısa sürede bu projemizi tamamlamayı düşünüyoruz.”dedi.

BURASI BİR MARKA OLACAK

Sezer: “Bugün burada bunları tartışacağız. Önümüzdeki kış dönemini değerlendirip bahar dönemine projenin en azından projenin bir etabını faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Bizim elimizde böyle bir değer var. Bunu insanlarımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. Burası bir marka olacak. Burada çok güzel alanlar oluşturulabilir. Herkese hitap edecek alanlar oluşturarak Kırıkkale’yi Türkiye’nin gündemine getirmemiz lazım.” Sezer, yine Dinek Dağı ile ilgili de benzer bir çalışmalarının ve tarımla ilgili projelerinin de olacağını kaydetti.

Daha Fazlasını Göster
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OSMAN CAN
OSMAN CAN
15 Kasım 2018 17:47

Umudumuz sizsiniz sayın valim bu mekan kaderine terkedilmiş bir cevher

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x