Kırıkkale

Şehit Öztürk’ün ismi camiyle yaşatılacak

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Sulakyurt İlçesine bağlı Kalekışla Köyünde şehit ailesinin isteği üzerine yaptırılan caminin açılışı gerçekleştirildi.

ŞEHİTLERİMİZ BU MİLLETİN PARLAYAN YILDIZI

16.08.2015 tarihinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit edilen Jandarma Astsubay Başçavuş Nurettin Öztürk’ün ailesinin isteği üzerine yaptırılan camii törenle hizmete açıldı. Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Nurettin Öztürk Camii’nin açılış töreni, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış töreninde konuşan Kırıkkale Valisi Dr.M.İlker Haktankaçmaz, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anarak başladığı konuşmasında, şehitlerimizin bu milletin parlayan yıldızları olduğunu kaydetti. Haktankaçmaz “ Bu vatan bölünmesin, bu bayrak inmesin, Allah’ın mabetlerinde ezan sesi dinmesin diye en kıymetli varlıklarını canlarını feda ettiler. İnşallah bu birlik ve beraberlik devam ettiği müddetçe, bizler şehit yakınlarımızla birlik beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe, düne kadar silahlı bölücü terör, bugün ekonomik terör, yarın adı ne olursa olsun başka bir terör olacaktır ama bunlar bu millete diz çöktüremeyecek, bu milleti parçalayamayacaktır. Bu millet başı dik, alnı açık bir şekilde şehitlerinden emanet aldığı bu vatan topraklarını, kendisinden sonraki nesillere emanet edecektir” diye konuştu.

KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ

Camii’nin açılışını, Şehidimizin annesi Elife Öztürk, babası Habip Öztürk, Kırıkkale Valisi Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Sulakyurt Kaymakamı Yunus Emre Vural, Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit Yıldırım ve siyasi parti temsilcileri gerçekleştirdi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Şahin Yıldırım tarafından yapılan duanın ardından hizmete giren camii’de, ilk ezan okunarak, öğle namazı kılındı. Camii açılış törenin ardından Vali Haktankaçmaz, Sulakyurt Gençlik Gelişim Merkezi ile Halk Eğitim Müdürlüğünde de incelemelerde bulundu.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx