Yaşam

Şehit Polis Yılmaz Dikmen Dualarla Anıldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği tarafından düzenlenen anma programı ile Şehit Polis Memuru Yılmaz Dikmen Dernekte ve kabri başında anıldı.

KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI

Anma programı, Şehidin Yuva Mezarlığında kabri başında şehitlik cami din görevlisi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dualarla başladı. Kabir ziyareti sonrası şehidin ailesi tarafından derneğin bahçesinde yemek ikramı yapıldı. Düzenlenen programa Vali Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Ataman Sümer, İl Emniyet Müdür yardımcıları ve eşleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

ÇATIŞMADA YARALANDI YİNE DE YILMADI

Programda Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Polis Memuru Yılmaz Dikmen hakkında misafirler bilgilendirildi. Öcal: “Şehidimiz Yılmaz Dikmen, Hüseyin ve Cennet Çiftinin 6 çocuğunun tek erkek evladıdır. Şehidimiz Yılmaz Dikmen,13 Şubat 1971 tarihinde İlimizde Dünyaya gelmiş, İlköğrenimini İsmet Aydınlı İlköğretim Okulunda orta Öğretimini Atatürk Orta Okulunda Lise Öğrenimini Kırıkkale Lisesinde tamamlamış,1991 Yılında Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulundan mezun olan Şehidimiz sırasıyla; Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde göreve başlamış,1994Yılında Vatani görevini yapmak üzere Kıbrıs’ta askerlik görevini tamamlamasına müteakiben tekrar Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevine başlamıştır. 1996 yılında Van İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görevine başlamış 2000 yılında Samsun İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görevine devam etmiş, 2014 yılında Şırnak İli Silopi İlçe Emniyet müdürlüğü emrinde göreve başlamıştır.  Silopi İlçe Emniyet müdürlüğü emrinde görevli iken 7 Temmuz 2015 tarihinde pkk teröristlerce girilen saldırıya uğramış, düzenlenen saldırıda Kahramanca savaşıp iki teröristi etkisiz hale getirerek kendisi de yaralanmış, tedavisi yapılıp hava değişimi için Baba ocağına dönmüştür. Tedavi süreci tamamlanan Şehidimiz Yılmaz Dikmen 17 Temmuzda tekrar Silopi ilçesindeki görevine başlamıştır. Şehidimiz Yılmaz Dikmen, Silopi ilçe Emniyet Müdürlüğü emrinde görevli iken teröristlerin keskin nişancı tüfeği ile açtığı ateş sonucu 30 Ağustos 2015 tarihinde Devletimizin Bölünmez Bütünlüğünü koruma uğruna Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Evli ve İki çocuk Babası olan Şehidimiz, Nur Camiinde düzenlenen törenle Yuva aile mezarlığına defnedilmiştir.” dedi.

Rahmet ve minnetle anıyoruz

Düzenlenen programa katılan Vali Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, “Şehidimiz Polis Memuru Yılmaz Dikmen’in Şahadetinin üçüncü yılı vesilesi ile düzenlenen program vesilesi ile her fırsatta olduğu gibi bugün de bir aradayız. Şehidimiz Yılmaz Dikmen ve tüm Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Gazilerimizden ebediyete göç edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” dedi.

Kuran- Kerim okundu, dualar edildi

Vali Haktankaçmaz ve programa katılan protokol tarafından şehidin ailesine sabır ve başsağlığı dilendi. Program, Şehitlik cami din görevlisi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve Keskin İlçe Vaizi Uğur Öztürk tarafından yapılan dualarla son buldu.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x