Eğitim

Servis Araçlarında Denetim Sıklaştı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de Okullarda 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından öğrenci taşıyan servis araçlarındaki denetimler de aralıksız sürdürülüyor. Kolluk kuvvetleri eşliğinde yapılan uygulamada servis araçlarında detaylı denetim yapıldı.

HABER: TAHİR ERDEM

BİR-BİR KONTROL EDİLDİ

Kırıkkale Valiliğince alınan karar doğrultusunda kolluk kuvvetlerinin yanı sıra aralarında Millî Eğitim Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Yunus Demir’in de bulunduğu komisyonda, Kırıkkale Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü temsilcileri de görev aldı. Komisyon üyelerince okullara öğrenci taşıyan servis araçları önemli geçiş güzergahlarda durdurularak denetimler gerçekleştirildi. Öte yandan okul önlerinde öğrenci getiren servis araçlarında da incelemeler yapıldı. Denetimlerde araçlar ile sürücülerin belgeleri, araçların içi ve dışı kontrol edilerek her detayın mevzuat ve yönetmeliklere uygun olup olmadıkları bir bir kontrol edildi. Denetimlerde okul taşıt yazısı, dur yazısı, camların sabitlenmesi, araçların temiz ve bakımlı olmaları, koltuk sayıları, araç takip sistemi kayıtlarının incelenmesi, koltuklarda 3 nokta emniyet sistemi olması, camlarda renkli film kontrolü ile araçlarla ve sürücülerle ilgili daha birçok detaylar konusunda incelemeler yapıldı. Öğrencilerin huzur ve güven içerisinde okullarına gidiş ve gelişlerinin amaçlandığı denetimlerde, komisyon üyelerince araç sürücülerine öğrencilerin taşınması esnasında gerekli olan tüm tedbirlerin alınarak gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususu da belirtildi. Servis denetimlerinin eğitim öğretim boyunca farklı tarihlerde ve güzergâhlardaki farklı noktalarda yapılmaya devam edileceği kaydedildi.

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu