Gündem

Sevinçlerimiz üzüntülere dönüşmesin

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Özellikle düğünlerde havaya silah sıkılması sonucu yaşanan üzücü olayların artık son bulması gerektiğini belirten Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, silahla sevinç gösterisi yapılmaması konusunda tüm vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiğini söyledi.

 

SİLAH KULLANILMAMASI BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

 

Yaz ayları ile başlayan düğün sezonu beraberinde bazı sorunları da getiriyor. Sevinçlerini yanlış yöntemlerle göstermeyi tercih eden vatandaşların bu duyarsız davranışları yüzünden her yıl yaşanan tatsız olaylara dikkat çeken Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı yaptığı açıklamada vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etti. Sosyal sorumluluk kuralları çerçevesinde toplum yaşamında her bireyin uyması gereken kurallar bulunduğunu hatırlatan Varlı, hiç kimsenin sevinç gösterisi altında başkalarının haklarına ve sağlığına zarar verme hakkı bulunmadığını ifade etti. Düğün, nişan, sünnet, asker uğurlaması ve bayramların toplumumuzun ortak sevinç değerleri olduğunu vurgulayan Varlı, mutluluk ve sevinçlerin bir başkasının üzüntüsü olmaması, huzur ve güvenliğin bozulmaması için kutlamalarda silah kullanılmamasının büyük önem taşıdığını belirtti.

 

MUTLU GÜNLERİMİZİ KARARTMAYALIM

Her yıl düğün, nişan, sünnet sevincini paylaşmak için havaya rast gele sıkılan silahlar ya da ehil olmayan kişiler tarafından kullanılmaya çalışılan havai fişek ve maytaplar sonucu yüzlerce insanın yaralandığına birçok ailenin ocaklarının söndüğüne dikkat çeken Varlı, bu tür organizasyonlarda havaya rastgele silah sıkanları gören duyarlı vatandaşların durumu derhal polise bildirilmeleri gerektiğini vurguladı. Varlı açıklamasına şöyle devam etti; ‘Kuvvetli bir milli ve manevi kültüre sahip olan ilimizde tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz. Düğün ve benzeri organizasyonlarda kurusıkı da olsa silah kullanımı herhangi bir kaza söz konusu olmasa bile Türk Ceza Kanununa göre suç teşkil etmektedir. Kaldı ki ölüm ve yaralanma söz konusu olunca cezaların çok daha fazla olacağı unutulmamalıdır. Hepsinden önemlisi bu hususlar başkalarının haklarına tecavüz sayılır. Eğlenmeyi abartmayalım, kimsenin ne canına, ne malına, ne de huzuruna bir zararımız olmasın; başkasının hakkını üzerimize almayalım; mutlu günlerimizi karartmayalım.’  Açıklamasının devamında Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak düğünlerde silah atılmasının önüne geçilebilmesi için başlatılan çalışmaları desteklediklerini belirten Varlı, ‘bu konudaki kararlı duruşları ve sıkı denetimlerinden dolayı İl Emniyet Müdürü Sayın Mahmut Çorumlu nezdinde tüm emniyet teşkilatını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyoruz’ dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx