Kırıkkale

Silah OSB’de bloklar yükseliyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’nin savunma sanayi merkezi olması yolunda atılan en büyük adımlardan biri olan Silah İhtisas OSB’de fabrika blokları yükselmeye başladı. Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Kırıkkale TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı Kırıkkale iş dünyasına da çağrıda bulunarak “Birkaç yıl içerisinde de bölgede boş yer kalmayacak. Bu fırsatı kaçırmayın” diye konuştu.

 

TSO SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE YARDIMCI OLUYOR

Kırıkkale’de 500 dönüm arazi üzerine kurulan Türkiye’nin ilk Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaat çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan arsa tahsislerinin ardından başlatılan fabrika inşaatlarında büyük yol kat edildi. Silah OSB’nin Kırıkkale için çok büyük bir öneme sahip olduğunu ilk günden bu yana her fırsatta dile getiren Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı ve Genel Sekreter Ahmet Şerbetçioğlu, bölgede devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

BÖLGEDE BOŞ YER KALMAYACAK

Kırıkkale ekonomisini yeniden ayağa kalkmasına yardımcı olacak, önemli ölçüde istihdam imkanı sağlayacak ve en önemlisi Türkiye’de tek olması itibariyle Kırıkkale’yi savunma sanayi merkezi haline getirecek olan Silah İhtisas OSB’nin kısa süre içerisinde canlanarak üretim yapılır hale geleceğini ve birkaç yıl içerisinde de bölgede boş yer kalmayacağına inandıklarını belirten Varlı, inşaat şantiye alanlarını ziyaret ederek mimarlık olan mesleği gereği devam eden inşaat çalışmalarıyla ilgili teknik bilgiler de aldı.

HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Yer tahsisi yapılarak inşaata başlayan firmaların karşılaştıkları elektrik ve su abonelikleri konularındaki sorunların çözümü için de yardımcı olunacağını belirten Varlı, bölgenin canlanarak Kırıkkale’ye katma değer sağlamaya başlaması için gereken her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx