EğitimGündemManşetSiyaset

Son Kuşlar F Tipi’nde sahnelendi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Hacılar F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevinde Devlet Tiyatroları oyuncusu Turgay Tanülkü tarafından yazılan “Son Kuşlar” isimli tiyatro oyunu sergilendi.
MAHKUMLARA TİYATRO GÖSTERİMİ
Hacılar F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevinde sergilenen tiyatro oyununu, Vali Ali Kolat, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kaçar, İl Jandarma Komutanı Albay Harun Karabulut, cezaevi yetkilileri, cezaevi personeli ve cezaevinde bulunan hükümlüler izledi.
200 BİN PERSONELE ULAŞILACAK
Verilen bilgilerde; Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile Cezaevleri Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’nün ortak sorumluluk projesi kapsamında “Son Kuşlar” isimli oyun sergileneceği, bu oyun sayesinde 223 cezaevi, 180 bin tutuklu ve hükümlü ve 200 bin personele ulaşacakları belirtildi.
“SOSYAL DEVLET İLKESİNİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİ”
Vali Ali Kolat, sergilenen tiyatro oyununu çok beğendiğini, bu tür sosyal projelerin Sosyal Devlet ilkesinin en güzel örnekleri olduğunu, bu tür projelerin cezaevlerinde yatan mahkûmlar için mutluluk verici bir durum olduğunu dile getirerek, tiyatro oyununu yöneten ve sergileyen başta tiyatro sanatçısı Turgay Tanülkü ve oyunda emeği geçen diğer oyunculara teşekkür etti. Daha sonra Vali Kolat, cezaevindeki mahkumlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu