Eğitim

TAVSİYE SİSTEMLERİ SEMİNERİ VERİLDİ

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında Kırıkkale Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Yahya Kemal Konferans Salonu’nda İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı ve İstatistik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Güvenç Arslan, tarafından “Tavsiye Sistemleri” konulu seminer verildi.

HABER: YAKUP ÖZCAN

TAVSİYE SİSTEMLERİ SEMİNERİ VERİLDİ - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
TAVSİYE SİSTEMLERİ SEMİNERİ VERİLDİ – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Seminere Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kamil Şahin, İstatistik Bölümü öğretim üyeleri, akademik ve idari personeller ile öğrenciler katıldı.

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte kullanımı artan tavsiye sistemleri hakkında bilgi veren Dekan Prof. Dr. Güvenç Arslan, “Tavsiye sistemleri bir anlamda insanların karar süreçlerini taklit eden sistemlerdir.  Temel fikri ise çok fazla seçeneğin, verinin yer aldığı bir havuzda güvenilen başka kişilerin tercihlerinden ve tecrübelerinden faydalanmak,  bu deneyimlerin karar alma sürecini kolaylaştırması amacıyla rehber ve filtre olarak kullanılmasıdır. Tavsiye sistemleri; üretim ve bilişim teknolojisindeki gelişmeler, e-ticaret uygulamalarının yaygınlaşması, veriye ulaşımın kolaylaşması, artan rekabet ortamı, daha kaliteli hizmet anlayışı, müşteri memnuniyeti ve giderek artan verileri faydalı bilgiye dönüştürme ihtiyacı gibi nedenlerle önem kazanmıştır” dedi.

TAVSİYE SİSTEMLERİ SEMİNERİ VERİLDİ - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
TAVSİYE SİSTEMLERİ SEMİNERİ VERİLDİ – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Dekan Prof. Dr. Güvenç Arslan, konuşmasının devamında içerik bazlı tavsiyeler, işbirlikçi tavsiyeler, hibrit yaklaşımlar, ürün değerlendirme, tavsiye sistemi uygulamalarında karşılaşılan sorunları ve tavsiye sistemi uygulamalarını sunum eşliğinde anlattı.

Seminer, Dekan Prof. Dr. Güvenç Arslan’ın dinleyicilerin sorularını cevaplaması ile sona erdi.

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu