Eğitim

TOBB Meslek Lisesi için teknik çalışmalar başladı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

TOBB tarafından Keskin’de yapılacak Meslek Lisesi için çalışmalar hız kazandı. TSO’da düzenlenen toplantıda okul binası için yapılan alternatif çizimler arasında seçim yapıldı.

 

ALTERNATİFLİ BİNA PLANLARI MASAYA YATIRILDI

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleri neticesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Keskin’e yaptırılması planlanan Teknik Meslek Lisesi projesinde çalışmalar sürüyor. Geçtiğimiz ay yapılan yer tespit çalışması neticesinde ortaya çıkan sonuca göre TOBB İnşaat ev Emlak İşleri Müdürü Yahya Kemal Genç tarafından yapılan alternatifli bina planları TSO’da yapılan toplantıda masaya yatırıldı. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Emlak ve İnşaat İşlerinden sorumlu Şube müdürü Erdoğan Çakmak ve İnşaat Mühendisi Esra Sürmeli’nin katıldığı toplantıda Keskin’de belirlenen bölgenin fiziki ve coğrafi durumu göz önünde bulundurularak hazırlanan 3 ayrı teknik plan incelendi. Eğitim-öğretim faaliyetlerine en uygun yerleşim şeklinin yer aldığı teknik çizim üzerinde karar kılındığını ifade eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, teknik hazırlıkların tamamlanmasının ardında inşaat çalışmalarına başlanacağını, 24 derslikli eğitim tesisin mümkün olan en kısa sürece hizmete girebilmesi için gereken tüm gayreti göstereceklerini söyledi.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x