BalışeyhManşet

TOKİ’de Yakaladığımız Başarıyı Doğalgaz İle Taçlandıracağız

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, Orta Anadolu’da yaklaşık 30 ilin geçiş noktası üzerinde bulunan ilçede son yıllarda yapılan atılımlarla ilçe büyük gelişmeler yaşadığını belirterek son 1 yılda ilçede 200 kişinin istihdam edildiğini ifade etti.

EKİPMANLARIMIZDA HİÇBİR EKSİKLİĞİMİZ YOK
Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, ilçenin konumu iyi değerlendirdiklerini ve ilçeyi yatırım açısından önemli bir cazibe merkezi haline getirme yolunda büyük adımlar attıklarını ifade etti. İlçe belediyesinde personel alacaklarının bulunmadığını ve bu sebeple personellerin büyük bir şevk ve istekle ilçeye hizmet ettiklerini vurgulayan Başkan Ali Dedelioğlu, “Bir belediyenin vermesi gereken hizmetleri zamanında ve yerinde verebilmesi için şevkle çalışan personele ihtiyacı vardır. Belediye olarak bu konuda gereken adımların tamamını attık. Kırsal bölgelerde yaşanan su sıkıntısının ilçemizde yaşanmaması için sondaj kuyuları açtık ve ilçemizin uzun vadede su sorununu çözdük. Belediye garajımızda şu anda 2 tane çöp arabamız 1 tane itfaiye arabamız, 1 tane vidanjörümüz ve daha bir çok aracımız var. Halkımıza hizmeti götürmek için gereken ekip ve ekipmanlarımızda hiçbir eksikliğimiz yok” dedi.

JAPON FİRMASI FABRİKA KURMA ÇALIŞMALARI YAPMAKTA
Türkiye’de bir çok ilçede yeni başlayan Toki çalışmalarında Balışeyh ilçesinin 2. etaba geçildiğini ve tamamına yakınının satıldığını dile getiren Başkan Dedelioğlu, “Son yıllarda ilçemize yapılan yatırımlarla ilçemizde yaklaşık 200 vatandaşımıza iş imkanı sağlandı. İlçemizde en büyük sıkıntı istihdamdı, bunu da yaptığımız yeniliklerle giderme gayreti içerisindeyiz. Şu anda ilçemizde bir Japon firması fabrika kurma çalışmaları yapmaktadır. Fizibilite çalışmaları tamamlandı şimdi fabrika kurulum aşamasınaa gelindi. Yakın bir zamanda fabrika kurulduğunda yaklaşık 200 kişiye daha istihdam sağlanmış olacak. Alt yapı ve mahalle arası asfalt ile parke çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Balışeyh ilçemizi örnek bir ilçe yapma konusunda gayretle çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

HEDEF İLÇE’YE DOĞALGAZ KAZANDIRMAK
İlçede en büyük eksikliğin doğalgaz olduğunu ve Balışeyh ilçesine doğalgazın gelmesinin en büyük hedeflerinden birisi olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, “İlçemiz doğalgaz konusunda büyük bir beklenti içerisinde. Enerji bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerin tamamı olumlu geçti. İlçemize doğalgazın gelmesi durumunda hem ilçe halkımızın en büyük beklentisine cevap vermiş olacağız hem de daha fazla yatırımcının ilçemize gelmesi hususunda önemli bir adım atılmış olacak. Bizler işgal ettiğimiz hizmet makamında halkımıza hizmetin en iyisini yapabilmek adına büyük bir gayretle çalışıyoruz. En büyük hedefimiz Balışeyh ilçesini örnek bir ilçe haline getirmek. Bunun için sarf ettiğimiz çaba halkımızın daha iyi hizmet alabilmesi adına önemli bir adım olacak” ifadelerini kullandı.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x