ManşetSiyaset

Toplumun Kanayan Yarası Madde Bağımlılığı Ele Alınacak

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

TOPLUMUN KANAYAN YARASI “MADDE BAĞIMLILIĞI” ELE ALINACAK

Damarlarındaki asil kanı kirleten, UYUŞTURUCUDUR!
Son yıllarda iyiden iyiye artış gösteren madde bağımlılığı sorununa dikkat çekmek ve madde bağımlılığının gerek bireylere gerekse topluma verdiği zararları anlatmak üzere bir konferans hazırlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanlığı, siyaset üstü bir konu olan madde bağımlılığı konusunda Türk Milletini bilinçlendirmeye kararlı!

MADDE BAĞIMLILIĞI DA BİR TERÖRDÜR!
“Vücudun işlevlerini olumsuz yönde etkileyen maddelerin kullanılması, bundan dolayı zarar görüldüğü halde bu maddelerin kullanımının bırakılamaması olarak tanımlanan Madde Bağımlılığında bağımlı, madde kullanımına ara verdiğinde yoksunluk belirtileri yaşar. Zamanla madde kullanım sıklığını ve dozunu artırır” diyen MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, “Toplumun kanayan yarası olan madde bağımlılığına dikkat çekmek ve sorumlu olduğumuz çevreye daha duyarlı fertler ve gruplar oluşturmak adına, sosyal sorumluluk kapsamında bir konferansa ev sahipliği yapmaya karar verdik” dedi.

TOPLUM SAĞLIĞI VE DÜZENİ KONUSUNDA UZMAN İSİMLER KATILACAK
9 Aralık 2016 Cuma, saat 18.00’de Emniyet Müdürlüğü, Kırıkkale Üniversitesi ve Halk Sağlığı Müdürlüğünden uzmanların katılımıyla İl Kültür Merkezinde bir konferans gerçekleştirileceğini kaydeden Baloğlu, “Toplum sağlığı ve düzeni konusunda uzman isimlerin katılımcı olarak bizleri bilgilendirecekleri konferansımız belli kalıpların kaldırılmasına ve ailelerin bilinçlenmesine katkıda bulunmak amacı taşımaktadır” diye konuştu.

GELECEĞİMİZİN SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNE OTURTULMASI HEPİMİZİN ELİNDE
Konferansın amaç ve şeklini “Siyasi kalıp ve söylemlerin bir kenara birikilip hep birlikte mücadele edilmesi gereken madde bağımlılığı terörüne dur demenin ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin hayata bağımsız bakabilmelerini sağlamak asli görevimiz olmalıdır” diyerek açıklayan MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, “Biz bir adım atıyoruz. Sizlerle önce yürüyelim, sonra hep beraber koşalım. Geleceğimizin sağlam temeller üzerine oturtulması hepimizin elinde” şeklinde konuştu.

TÜRK MİLLETİ, EN ZOR ZAMANLARDA OMUZ OMUZA VERMEYİ EN İYİ BİLEN MİLLETTİR
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı olarak Türk Gencinin asil kanının uyuşturulmasına asla müsaade etmeyeceklerini ifade eden Baloğlu, “Toplumu içten içe kemiren bu tehlikeli hastalığa karşı mücadele eden kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte hareket etmek milliyetçiliğimizin gereğidir. Milletimize ve devletimize olan sadakat ve sevgimiz bir çığ gibi büyürken sonuçları da toplumun menfaatine olmalıdır. Türk Milleti, gerek geçmişte gerekse günümüzde en zor zamanlarda bir olmayı, beraber olmayı, omuz omuza vermeyi en iyi bilen millettir. Madde bağımlılığı da geçiştirilmemesi gereken sorundur ve hep birlikte üzerinde durmalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x