Spor

Türk Futbolu, Sporu İçin Önemli Bir Süreç Başlamış Oluyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye’nin 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’na (EURO 2032) ev sahipliği yapacak olmasını değerlendirdi. Bakan Bak, “Türk futbolu, sporu için önemli bir süreç başlamış oluyor. Biz şimdiden hazırız ama bu süreç içinde de talep edilenleri yerine getireceğiz. Türkiye spordaki tesis altyapısıyla dünyanın en önemli ülkelerinden biri haline geldi. Organizasyon yeteneği açısından da şu an çok üst düzeyde. Ardından belki olimpiyat süreci de söz konusu olabilir” dedi. 

KAYNAK: GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye ile İtalya’nın 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’na (EURO 2032) ortak ev sahipliği yapacak olmasını değerlendirdi.

Bakan Bak, TBMM basın kapısında yaptığı açıklamada, Türk futbolu ve sporu için önemli bir sürecin başlangıcı olduğunu söyledi.

Bakan Bak, “Bu tabii Türkiye’nin spor tesisleri açısından ne kadar önemli bir süreç ortaya koyduğunu gösteriyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye, spor tesislerinde yaptığı yatırımların sonuçlarını görmeye başlıyor. Özellikle Avrupa’nın en yeni statlarına sahip bir ülkeyiz. Türk futbolu, sporu için önemli bir süreç başlamış oluyor. Biz şimdiden hazırız ama bu süreç içinde de talep edilenleri yerine getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Türk futbolu için önemli bir sayfa açılmış oldu.” diyen Bakan Bak, Türkiye’nin daha önce UEFA Şampiyonlar Ligi finali ve UEFA Süper Kupası gibi önemli futbol organizasyonlarına ev sahipliği yaptığına dikkati çekti.

“TÜRKİYE DÜNYANIN EN İYİ STATLARINA SAHİP”

Bakan Bak, Türkiye’nin pek çok organizasyon yapacak kapasiteye sahip olduğunu belirterek, “Türkiye, Avrupa’nın, dünyanın en yeni spor salonlarına, statlarına, yüzme havuzlarına sahip. Türk sporunda da bunun sonuçları yavaş yavaş ortaya çıkmakta. Malumunuz bu tesislerde spor yapan ülkemizin gençleri, uluslararası alanda da madalyalar kazanmaya devam ediyor. Sporun içinden gelen Cumhurbaşkanımızın önderliğinde spor yatırımlarına devam edeceğiz. İnşaatları devam eden statlarımız var. Türkiye spordaki tesis altyapısıyla dünyanın en önemli ülkelerinden biri haline geldi. Organizasyon yeteneği açısından da şu an çok üst düzeyde. Ardından belki olimpiyat süreci de söz konusu olabilir. Onun için de Türkiye bütün altyapısıyla her şeye hazır, pek çok dünya şampiyonasını gerçekleştirdi ve gerçekleştirecek kapasiteye sahip.” dedi.

EURO 2032 ev sahipliğinin alınmasında emeği geçenlere teşekkür eden Bakan Bak, “Türk sporu için hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bu süreç takip edildi. TFF’nin başkanı ve yönetim kurulu üyelerine ortaya koydukları çabalar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak hem statlarımızın tahsisi hem de bu süreçte verdiğimiz destekle onların arkasındaydık. UEFA da bu süreci iyi yönetti. İki futbol ülkesine bu organizasyonu vererek Türkiye’ye olan güvenini ortaya koydu.” diye konuştu.

 

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu