KırıkkaleKültür SanatManşet

TUYED’den standımıza tepki

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Turizm fuarındaki silah tanıtımına tepki Bu yıl 21’incisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2017’de, Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Genel Sekreteri Hasan Arslan’dan silah tanıtımı yapılması büyük tepki gördü.

 

140 BİN ZİYARETÇİ

70 ülkeden 400’ü aşkın profesyonel turizmciyi ağırlayan EMITT 2017 turizm fuarında, her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda il, ilçe ve ülkenin tanıtımı yapılarak turizm anlaşmaları imzalandı. 140 bin kişinin ziyaret ettiği, barış ve güven mesajları verilerek kapılarını açan EMITT’te silah tanıtımı yapan Kırıkkale standı ise tepki çekti.

 

“TURİZM VE SİLAH YAN YANA GELMEMELİ”

EMITT’e katılan Kırıkkale’nin standında silah tanıtımı yapılmasını doğru bulmadıklarını belirten Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Genel Sekreteri Hasan Arslan, “Turizm ve silah yan yana gelmemesi gereken çok farklı konular. Terörden ciddi zarar gören turizmin, fuarda silah tanıtımı yapılmasını doğru bulmuyoruz. Başta yerel yöneticiler ve fuar organizatörleri olmak üzere, herkesi içinden geçmekte olduğumuz hassas dönemde bu tür konularda sorumlu davranmaya davet ediyoruz” dedi.

 

“TURİZM FUARI İLE AV FUARINI KARIŞTIRDILAR”

TUYED Genel Sekreteri Arslan, Kırıkkale’nin fuarda ‘silaha adını veren şehir’ sloganıyla tanıtıldığını hatırlatarak şöyle devam etti: “İl, ilçe ve beldeler turizmden daha fazla pay almak adına önemli bir tanıtım platformu gibi gördükleri EMITT’e katılıyor. Fuar her yıl renkli gösteri ve etkinliklere sahne oluyor. Tüm katılımcılar sahip oldukları turistik ürünleri tanıtmak için birbiriyle yarışıyor. Ancak öyle anlaşılıyor ki, Kırıkkaleli yetkililer turizm fuarı ile av fuarını karıştırdı. Silahın turizm fuarında tanıtılması kabul edilemez. Bundan sonra turizmle ilgisi olmayan ürünlerin EMITT’te sergilenmeyeceğini umuyoruz. Tüm yerel yöneticiler ve turizm fuarı organize edenleri sergilenecek ürün seçiminde daha hassas olmaya çağırıyoruz.”

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x