EğitimManşet

‘Ufka Yolculuk’ çalışmaları devam ediyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında düzenlenen tanıtım ziyaretleri devam ediyor. Ufka Yolculuk Kırıkkale İl Temsilciliği tarafından Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin ziyaret edilerek yarışma ve çalışmalar hakkında bilgi verildi.

KUR’AN-I KERİM MEALİ OLACAK
İl Temsilcisi İlker Akgün tüm yurtta olduğu gibi kentte çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Türkiye geneli ve online olarak da dünya genelinde yarışma kayıtlarının günden güne arttığını hatırlatan Akgün, “Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen “5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması” başvuruları devam ediyor. “Yola çıkmak isteyene, yol açık” temasıyla 8 ayrı kategoride düzenlenen “5. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması”nın bu yılki konusu Kur’an-ı Kerim meali olacak. “

BAŞVURU YAPMASI HEDEFLENİYOR
Türkiye’nin en büyük sivil toplum yarışması olma özelliğini taşıyan, yurt içinden ve dışından binlerce gönüllünün organizasyonuyla desteklenen yarışmaya bu yıl, Türkiye’den ve yurt dışından 7’den 77’ye 1 milyon kişinin başvuru yapması hedefleniyor. “

ÖDÜLLERİNDEN BİRİNİ SEÇEBİLECEK
“Yarışmanın A, B, C, D, E, F kategorilerinde birinci olanlar 2 Umre Seyahati 2 bin 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk 2 bin 500 lira ya da, 9 bin lira, ikinciler 2 Umre Seyahati bin 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk bin 500 lira veya 8 bin lira, üçüncüler 2 Umre Seyahati 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk 500 lira ya da 7 bin lira para ödüllerinden birini seçebilecek. G, H kategorilerinde yarışanlar arasında birinci, ikinci ve üçüncü gelenler ise tablet bilgisayar ödüllerini kazanacak.”

ÖDÜLLERE LAYIK GÖRÜLECEK
“Sınavda 60 puan ve üstü alanlar arasından yapılacak çekilişle 10 kişiye daha Umre Seyahati ya da Dosta Yolculuk hediye edilecek. Ayrıca, yarışmada dereceye girenler yaşadıkları illerde yarışmayı organize eden dernekler tarafından da çeşitli ödüllere layık görülecek.” dedi.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x