KırıkkaleManşetYaşam

Uygulamalı Din Dersi Eğitimi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de faaliyet gösteren özel okul Türkiye’de bir ilke imza attı. Öğrencileri ikinci ünite din dersleri kapsamında Kırıkkale kent merkezinde bulunan Nur Camii’ne getiren okul yöneticileri öğrencilerin, namaz ibadeti derslerini uygulamalı ve yerinde almasına imkan sağladı.

CAMİDE UYGULAMALI DERS GÖRDÜLER
Kırıkkale’de faaliyet gösteren DEK koleji, 6. sınıf öğrencilerini ikinci ünite namaz ibadeti dersleri kapsamında merkez Nur camiine getirerek Türkiye’de bir ilke imza attı. Camii ziyaretinde öğrencilerin namaz ibadeti derslerini uygulamalı olarak almasına imkan sağlayan okul yöneticileri uygulamalı din dersleri kapsamında bir ilke imza atarken öğrencilere dini konular üzerine Camii imamları ve müezzinleri bilgi verdi.

CAMİİ VE DİN GÖREVLİLERİNİZİ GÖRÜYORUZ
Uygulamaya ilişkin olarak bilgi veren Okul Kurucu Müdürü Taki Kaplan, “Çocuklarımızın dini eğitimi ve islamiyeti yerinde ve mekanında öğrenmesi için en güzel adres olarak biz Camii ve din görevlilerinizi görüyoruz. Bu bakımdan 6. Sınıf öğrencilerimizin ikinci ünite namaz ibadeti dersinin bir bölümünü camii ortamında bizzat din görevlilerimiz tarafından, din adamlarımız aracılığı ile öğretilmesi temek gayemizdir” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK TEŞKİL
Kırıkkale Müftülüğü ile Nur cami yönetim ve din görevlilerine teşekkür eden Taki Kaplan, “Veliler ve çocukların dini eğitimini asıl mekanında görmenin hazzını yaşadıklarını ve dönüş sonrasında kendilerinin ve öğrencilerinin memnuniyetlerini dile getirdiklerini bildirdiler. Yerinde ve mekanında hayata geçen namaz ibadeti projesi Türkiye’ye örnek teşkil etmesi bakımından büyük anlam kazanıyor.” şeklinde konuştu.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x