EğitimManşet

Üniversite-Sanayi İşbirliği

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Üniversitesi ile Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası sektörlerin sorunlarının ‘Üniversite-Sanayi İşbirliği’ kapsamında lisansüstü tez çalışmaları ile çözümüne ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

 

DAHA İLERİYE GÖTÜRECEK

Bu protokol ile Kırıkkale ilinde değişik alanlarda faaliyet gösteren işletmelerin sorunlarının, Üniversite bünyesindeki Enstitülerde yürütülen lisansüstü (Yüksek Lisans) tez çalışmaları kapsamında çözümlenmesi sağlanacak ve Üniversite- Sanayi iş birliğini bir adım daha ileriye götürecek.

 

KATKIDA BULUNACAK

Böylelikle Kırıkkale Üniversitesi, bilimsel çalışmaları ile işletmelerin sorunlarının çözümünde pratiklik sağlayacaktır. Protokol kapsamına alınacak tez projeleri, Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi tarafından öncelikli olarak desteklenecek ve KTSO da Üniversitenin ayıracağı bütçe kadar katkıda bulunacak.

 

TEZ ÇALIŞMASINI YÜRÜTECEK

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası da Üniversitenin ayıracağı bütçe kadar katkıda bulunarak, tez çalışmasını yürütecek olan yüksek lisans öğrencisine maddi katkı sağlanacak. Bu protokolün çok verimli çalışmalar ile taçlandırılacağına inandığını belirten Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız, “Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasının yeni başkanı Sayın Ahmet Varlı ile beraber nice güzel projeler yapmayı ümit ediyoruz” dedi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x