Eğitim

Üniversiteye Dostluk Ziyareti

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Endonezya Devlet İslam Üniversitesi Sunan Kalijaga Din Sosyolojisi Bölümü’nden, Bölüm Başkanı Doç. Dr. Siti Kurnia Widiastuti ve doktora öğrencisi Ratna Istriyani Kırıkkale Üniversitesini ziyaret etti.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

İlk olarak İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nü ziyaret eden Endonezyalı misafirlere bölüm hakkında bilgi verildi. Toplantıya Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İbrahim Mazman, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil İbrahim Gökbörü, Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hakan Arıkan ve Dış İlişkiler Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Başer katıldı. Toplantıda iki üniversitenin ortak yapabileceği çalışmalar ele alındı.

Doç. Dr. Siti Kurnia Widiastuti ve doktora öğrencisi Ratna Istriyani, daha sonra İslami İlimler Fakültesi’ni ziyaret etti. İslami İlimler Fakültesi’nde gerçekleşen toplantıya Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mevlüt Erten, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatıma Zeynep Belen, din sosyolojisi alanında çalışmalar yapan Dr. Öğr. Üyesi Hidayet Tuksal, Dış İlişkiler Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Başer, Arş. Gör. Ramazan Çınar, ve Arş. Gör. Şeyma Demirtaş katıldı. Toplantıda ortak düzenlenebilecek sempozyum ve yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

İslami İlimler Fakültesi’nde yapılan toplantı sonrasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan misafirleri makamında ağırladı. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan, iki üniversite arasındaki iş birliğine çok önem verdiklerini ve ortak eğitim, ortak proje ve ortak etkinlikler kapsamında birçok işbirliği yapılabileceğini vurguladı. Rektör Yardımcısı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti. Doç. Dr. Siti Kurnia Widiastuti ve doktora öğrencisi Ratna Istriyani’yle karşılıklı hediye takdimi yapıldı ve günün anısına fotoğraf çektirildi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu