GündemKırıkkale

VALİ MAKAS GÖREVİNE BAŞLADI

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Valiliğine atanan Vali Mehmet Makas, Kırıkkale’deki görevine başladı. Vali Makas, sosyal medya hesabını da Kırıkkale Valisi olarak değiştirdi.

HABER: YAKUP ÖZCAN

 

Valiler Kararnamesi ile Kırıkkale Valiliği görevine atanan Vali Mehmet Makas görevine başladı. 10.08.2023 tarih ve 32275 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Vali Atamaları Hakkında Karar” ile Kırıkkale Valiliği görevine atanan Vali Mehmet Makas, 16 Ağustos 2023 Cuma günü yeni görev yeri olan Kırıkkale’ye gelerek görevine başladı.

 

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Vali Makas “ Sayın Cumhurbaşkanımızın tensip ve takdirleriyle Sayın İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya Beyefendi’nin teklifleriyle Kırıkkale Valiliğine son kararname ile atanmış bulunmaktayım. Dün itibariyle resmi başlangıcımızı, bugünde fiili başlangıcımızı yapıyoruz.” dedi.

 

Kırıkkale’ye Vali olarak hizmet edebilmenin büyük bir şeref olduğuna değinen Vali Makas konuşmasında “Tüm görevlerimde olduğu gibi her zaman hedefimiz İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın şiarıyla insanımıza hizmet olacaktır. Hangi makam ve mevkide bulunuyorsak bulunalım asıl olan gönüllere girebilmek, gönüllerde bir makam sahibi olabilmektir. Bu bağlamda Kırıkkale’mizde de Sırlı Duayı arayacağız ve Kırıkkaleli hemşehrilerimizin gönlünde taht kurmaya çalışacağız. Her şeyden önce insanımıza hizmet edeceğiz. Kırıkkale’miz altyapısıyla, üst yapısıyla, farklı yatırımlarıyla hizmetin kalitesine de katkı koymaya çalışacağız.” diye devam etti.

 

Gönüllere taht kurmanın birinci vazifesi olduğunu ifade eden Vali Mehmet Makas “ Ben bu duygu ve düşünceyle tüm Kırıkkaleli hemşehrilerimi selamlıyorum. Bizi bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanımıza tekrar teşekkür ediyorum. Burası halkın kapısı olacak. Hemşehrilerimiz bunu iyi bilsinler. Vilayet Makamı da Milletin evi olacaktır. Bu şiarla çalışacağız. Hep beraber yöneteceğiz. Beraber karar alacağız. İnşallah hayırlara vesile olması dileğiyle başta basın mensuplarımız olmak üzere tüm hazirunu da selamlıyorum. Basın mensuplarından da özellikle elimiz, ayağımız, gözümüz, kulağımız olmalarını istirham ediyorum. İnşallah birlik ve beraber içinde çalışacağız. Allah hayırlı ve mübarek etsin. “ dedi.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu