Yahşihan

Yahşihan’da tarihi geçmiş ürünlere geçit verilmiyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Yahşihan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığı için ilçe genelinde yaptığı denetimlerle son kullanma tarihi geçen ürünleri kontrol ederek gerekli cezai işlemleri uygulamaya devam ediyor.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Bakkal ve marketlerde etiket denetimi gerçekleştiren ve son kullanma tarihi geçmesine rağmen raflardan indirilmeyen ürünleri vatandaşa satan işletmelere cezai işlem uygulayan Yahşihan Belediyesi zabıta ekipleri, el konulan ürünleri ise imha ediyor. Yahşihan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bir zincir markette yaptığı denetimler sonucu son tüketim tarihi geçmiş paketli gıdalar, süt ürünleri, un ve kuru gıda maddesi gibi ürünleri vatandaşa ulaşmadan imhasını gerçekleştirdi.

 

Para kazanmak uğruna vatandaşların sağlığıyla oynayanlara müsaade edilmeyeceğini bildiren Yahşihan Belediyesi Zabıta Müdürü Semih Serhat Göçer, “Hemşehrilerimizden isteğimiz, alışverişlerinde ürünlerin son kullanma tarihlerini dikkatli bir şekilde kontrol etmeleri ve tarihi geçmiş ürünleri ilgili yerlere bildirmeleridir. Birileri daha çok kazanacak diye halkımızın sağlığının tehlikeye düşmesine asla izin veremeyiz. İnsan sağlığına uygun üretim yapmayan yerleri, sahte veya son kullanma tarihi geçmiş ürün satan marketleri, bakkalları vatandaşlarımızın 0505 164 46 40 numaralı Whatsapp İhbar Hattımızdan bizlere ihbar etmelerini istiyoruz. Bu konuda duyarlı olan vatandaşlara da çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan
Başa dön tuşu