EğitimGündemManşet

Veliler sınavda ter döktü

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Özel Kızılırmak İlkokulu ve Ortaokulu’nda okuyan öğrencilerin velileri sınav oldu. Çocuklarının oturduğu sıralara oturan veliler, test usulü sınavda heyecanlı oldukları gözlendi.

SEMİNERE KATILDILAR

Velilere yazar Cenk Enes Özer’in ‘Hizmetkar Kim?’ isimli kitabından seçilen 50 sorudan oluşan bir sınav yapıldı. Anne ve babalar soruları çözmek için terler döktü. Katılımın yoğun olduğu sınavda, soru kitapçıkları ile salon dışına çıkan veliler,  soruların cevaplarını tek tek kontrol ederek, başarılarını analiz ettiler. Veliler sınavın ardından PDR uzmanı Musa Duru tarafından verilen ‘25. Kare’ seminerine katıldı.

 

BU TÜRLÜ ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

Kitap okumanın sadece öğrenciler için değil, veliler içinde önemli olduğunu düşünerek, ‘Okuyan öğrenci, okuyan veli’ sınavı düzenlediklerini açıklayan Okul Müdürü Hasan Hüseyin Ertaş, amaçlarının anne ve babaların çocuk eğitimi noktasında bilinçlenmelerini sağlamak olduğunu söyledi. “Bugünün çocukları yarının yetişkinleri olacak.” Sözünü hatırlatan Ertaş, “Onların eğitiminden nasıl sorumluysak anne ve babaları da bilinçlendirmekten bir o kadar sorumluyuz. Bu tür eğitim faaliyetlerimize devam edeceğiz. Çünkü gelecek nesil bizden bunu bekliyor. Bu yarışmaya katılan tüm velilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

HİZMETKÂR YAZARI KIZILIRMAK’TA

Fantastik roman tarzının ülkemizdeki temsilcisi ve ‘Hizmetkâr’ serisiyle okurların ilgisini çeken Cenk Enes Özer, Özel Kızılırmak İlköğretim Okulu’nda okurlarıyla buluştu.

Hizmetkâr Kim, Kara Kutu Operasyonu, Pindaros’un Kitabı, Kılıcın Bekçileri, Şeytan Severse, Sinova ve Adelia adlı kitaplardan oluşan seriyi okuyan öğrenciler, merak ettikleri soruları yazara  sorma imkânı  buldular. Söyleşi sonrasında Özer, kitaplarını imzaladı.

Buradan İl Kültür Merkezi’nde yapılan programa katılan Özer, televizyonla ilgili yazdığı ‘Kara Kutu Operasyonu”’adlı kitap üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
2 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mustafa
mustafa
6 yıl önce

hadi bakalım.. dökünüz terlerinizi bir süre sonra şu şu abonelikleri sonra… işte insanın evladı ile olan imtihan…

Haber71Net
6 yıl önce

Veliler sınavda ter döktü http://t.co/DfiThNvc5H

Bu Habere de Göz Atın!
Kapalı
Başa dön tuşu