Sağlık

YİH’te acil durum tatbikatı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Sivil Savunma Birimi tarafından, Yangın Söndürme ve Tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde olası bir afet durumunda eksiklikleri görebilmek ve bu tür olaylara karşı hazır olunabilmesi amacıyla yangına en hızlı biçimde müdahale edilerek oluşabilecek zararları en aza indirmek ve olası tehlikeleri önlemek için tüm çalışanlara yönelik düzenlenen “Acil Durum Eğitimi ve Uygulamalı Tatbikat Çalışması” gerçekleştirildi.

Hastane Yöneticileri, hastane personeli, hasta ve hasta yakınlarının katılımlarıyla gerçekleşen tatbikatta, hastane tahliyesi ve yangın söndürme cihazlarının kullanılması eğitimi de verildi.

Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Op. Dr. Yusuf Albayrak yaptığı açıklamada, “Tatbikata katılan tüm personel, gerçeğini aratmayacak başarılı bir tatbikat gerçekleştirmiştir. Hastane Yönetimine, Sivil Savunma Birimine ve çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu