Genel

YİH’te Elektrik Kesintisi Sorun Olmaktan Çıkarıldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

MD MEDYA – Elektrik ihtiyacının hayati önem taşıdığı hastanelerde, yüksek kalite ve kesintisiz enerji kullanımı büyük önem taşıyor. Bu nedenle Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde her hangi bir nedenden dolayı elektriklerin kesilmesi durumunda devreye giren Jeneratörlerin eksiksiz görevini yerine getirmesi için yenileriyle değiştirildi.

Hastane Başhekimi Op. Dr. Yusuf Albayrak, “Hastanemizde jeneratörlerimizin yenilenmesiyle, hem bakım maliyetleri minimuma düşürüldü, hemde anlık kesintilere karşı cihazları korumak ve belirli süreler için sistemi ayakta tutmak amacıyla kullanılan çözümleri destekleyen özellikteki cihazlarımızın kurulumu gerçekleştirdik” diye konuştu.

Başhekim Albayrak “Ameliyat, muayene, bekleme, tahlil, transfer gibi çok boyutlu bir trafiğin olduğu düşünülerek, hastanemizde öncelikle elektrik enerjisinin kesintisiz bir şekilde temini gerekmektedir. Şebeke elektriğinin kesildiği ya da yetersiz kaldığı tüm anlarda hastanenin ihtiyacı olan elektriğin hemen devreye girmesi için yedek güç kaynağının doğru hesap ve doğru tasarımla yer alması, çok önemli. Gerek operasyon gerekse de rutin işleyiş için hastane ortamının ısısının da optimum ve kesintisiz sağlanması diğer önemli gereksinimdir” dedi.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x