Manşet

Yılbaşında Oğlak Yiyelim

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Yılbaşı sofralarını Oğlak ile taçlandıralım

Küçükbaş hayvan yetiştiricileri kurban bayramından sonra yılbaşından da umutlu. Kırıkkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Kürşat Ulusoy yılbaşı akşamı için hindi dolmasına alternatif olarak Oğlak Dolmasını önerdi.

HİNDİYE ALTERNATİF OĞLAK DOLMASI
“Dolsa da yesek” ile oğlak eti tüketimi noktasında farkındalık oluşturmayı hedefleyen küçükbaş hayvan yetiştiricileri yılbaşı için kolları sıvadı. “Yılbaşı sofralarını Oğlak ile taçlandıralım” önerisinde bulunan Birlik Başkanı Ulusoy yılbaşı gecesi tüm Kırıkkale halkına oğlak tüketmelerini önerdi.

KÜLTÜRÜMÜZDE BİR ZİYAFET YEMEĞİ
Tamamen doğadan beslenen ve doğal beslenen Oğlağın en sağlıklı ve lezzetli kırmızı et olarak öne çıktığını belirten Ulusoy, “Oğlak Dolması yemeği bizim kültürümüzde bir ziyafet yemeğidir. Yeni yılı kutladığımız ve sevdiklerimizle geçireceğimiz bu gece için oğlak dolmasından daha iyi bir seçenek düşünemiyorum”

SİNDİRİMİ ÇOK KOLAY
Oğlağın sağlık yönüne de değinen Başkan Ulusoy “Yılbaşı sofraları imece hazırlanan çok zengin çeşitliliğe sahip sofralardır. Oğlak bu sofralar için de bir denge unsuru. Sindirimi çok kolaydır, sıfır yağa sahiptir. Tatlısından içeceğine zengin bir mönüye sahip yılbaşı sofraları için denge unsuru olacaktır. Yeni yıla mutlu, sağlıklı ve lezzetli başlangıç yapmak isteyenlerin için özel bir seçenek” dedi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x