GündemManşet

Yine işçi alımı yine mağduriyet

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

MKEK Pirinç Fabrikası 7 kaynak teknisyeni alınacak. Mülakata girecek 21+2 kişi belirlendi. 23 kişiden 16’sının Kırıkkale dışından gelmesi yine büyük tepkilere yol açtı.
 
ÖZEL HABER: FATİH GENÇER
fatih gençer- haber fotoLİSTEYE TEPKİLER YAĞIYOR
Türkiye İş Kurumu Kırıkkale Müdürlüğü MKEK Pirinç Fabrikası’na mülakata katılacak 21+2 kişinin yer aldığı listeyi belirledi. KPSS puanına göre yapılan sıralamada Kırıkkale’de gerçek ikamet eden 7 kişinin yer alması tepkilere neden oldu. İşe alınacaklarda Kırıkkale’de ikamet etmesi şartı aranıyor. Ancak başka şehirlerde ikamet eden ve sadece mülakata katılabilmek için adres kaydını Kırıkkale’ye aldıranların sıralamaya girmesi soru işaretleri uyandırdı. MKE personel alımları öncesinde sık sık bu konunun gündeme getirilmesine rağmen, aynı sıkıntının yaşanması ve gerçekten Kırıkkale’de ikamet edenlerin mağdur olması başta Nüfus Müdürlüğü’ne tepki gösterilmesine neden oluyor.
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR
MKE Pirinç Fabrikası alımları öncesi belirlenen sıralamada farklı illerden gelenlerin olmasına tepki gösteren Kırıkkaleliler sosyal paylaşım sitelerinde de kamuoyu oluşturmaya başladılar. Bazı gençler ise konu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade ettiler.
SİVAS’TA LİSTEDEN ÇIKARTILDI
Sivas’ta Devlet Demir Yolları’nın açtığı kontenjana yerleşmek için başvuruda bulunan R.D. isimli vatandaş, adres kaydını Sivas’a aldırdığını ancak yapılan araştırmada orada daha önce ikamet etmediği gerekçesiyle sıralamadan çıkartıldığını söyledi.
ÇANKIRI ADRESİMİ ALMADI
Bir diğer mağdur Y.P. ise Devlet Demir Yolları Çankırı Müdürlüğü’nün açtığı kontenjana yerleşmek için başvuruda bulunduğunu, bu nedenle Çankırı Nüfus Müdürlüğü’ne adres kaydı için müracaat ettiğini dile getirerek, Nüfus müdürünün kendisine ‘Vali Bey’in talimatı var. İş için adres kaydı yaptıranlara izin vermiyoruz” dediğini öne sürdü.
KENDİ İLİMİZDE MAĞDUR EDİLİYORUZ
Mağdur olduklarını iddia eden vatandaşlar, “Biz hangi ile gidersek gidelim, bu tür engellerle karşılaşıyoruz. Bunu herkes biliyor. Ancak Kırıkkale’de Kırıkkale halkı mağdur ediliyor. Burada ikamet etmeyen ancak iş için adres kaydını aldıranlara göz yumuluyor. Bu ilerleyen zamanlarda fabrikalar için de sıkıntı yaratıyor. Bu konunun sık sık gündeme gelmesi ve milletvekillerimizin de talimatı olmasına rağmen bir türlü önüne geçilemiyor. Biz kendi ilimizde mağdur ediliyoruz” dediler.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
3 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Murat Sert
6 yıl önce

Haklısın kardeşim bende şikayetçi olcam

Burak Aktuğ
6 yıl önce

Salı günü Cumhuriyet Başsavcılığına ben şikayetimi yaptım ve mülakat listesinde ki 16 kişinin adreslerinin incelenmesini ve ikametgah tarihlerinin 18 Nisan ile 28 Nisan(Başvuru başlangıc ve bitiş tarihi) arasında ise başvurularının iptali ve sahte adres beyanından 875 TL para cezası alınmasını istedim. Lütfen şikayetçi olacak arkadaşlar işkur sayfasından bir çıktı alıp şikayeti ile birlikte ek olarak verirse birşeyler yapılabilir. Burda bizlerin hakkını yeyyip karnını doyuran ve buraya memleketimize ve insanlarımıza küfreden insanlara birkez izin verilmiş. Bizler izin vermeyelim…

gurbetten71
gurbetten71
6 yıl önce

demek ki kırıkkalede kıymete binmek istiyorsan, kırıkkaleli olmayacaksın. kırıkkaleli isen dikkate dahi almıyorlar :)

Başa dön tuşu