Manşet

Zabıtadan fırınlarda denetim

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bağlı ekipleri şehrin birçok noktasında faaliyetlerini sürdüren ekmek fırınlarına yönelik denetimlerini sürdürüyor.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bağlı ekipleri şehrin birçok noktasında faaliyetlerini sürdüren ekmek fırınlarına yönelik denetimlerini sürdürüyor.

EKSİKLİKLER GİDERİLMESİ İÇİN UYARILIYOR

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Fırınlarda özellikle çalışanların temizliği, imalathane ve satış yerlerinin temiz olup olmadığı, istenilen şartlara uyulup uyulmadığı hususunda kontroller ile ekmek gramajı gibi hususlarda denetimlerini sürdürüyor. Kontrol esnasında eksiklik tespit edilen işletmelerin sahiplerine var olan bu eksikliklerini gidermeleri konusunda uyarılarda bulunuluyor.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Zabıta Müdürlüğünce yapılan açıklamada “Denetimlerde fırınlarımız genel itibariyle kurallara uymaktalar, eksik tespit edilen fırınlarda ise bu eksikliklerin giderilmesi için tutanak tutuldu, belirlenen süre içerisinde eksiklerini yerine getirmeyenler hakkında gerekli idari cezalar uygulanacak. Kırıkkalelilerin fırınlarda üretilen unlu mamulleri standartlar ölçüsünde ve sağlıklı koşullar içerisinde gönül rahatlığıyla alabilmesi için, yapılan denetimler devam edecektir” denildi. HABER: Şeyma Fidan

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x