Kırıkkale

15 Temmuz destanı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla bir açıklama yapan Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer, “Büyük Türk Milleti tarihinde olduğu gibi bugünde söz konusu vatan olduğunda Çanakkale ruhunun her daim canlı olduğunu 15 Temmuz’da dünyaya bir kez daha göstermiştir” ifadesini kullandı.

HAFIZALARDAKİ TAZELİĞİNİ KORUYOR

Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer açıklamasında “Büyük Türk Milletinin göz bebeği Silahlı Kuvvetlerinin içerisine yuvalanmış bir grup hain FETÖ terör örgütü mensubunun emir komuta zincirinin dışına çıkarak 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı başlattığı hain darbe kalkışmasının üzerinden iki yıl geçti. Darbe kalkışmasının üzerinden iki yıl gibi bir süre geçmesine rağmen hafızalarımızdaki tazeliğini korumaktadır. 15 Temmuz Türkiye ve Türk Milleti tarihimiz açısından bir milat noktası olmuştur. Bu zor zamanda 7’den 70’e tüm vatandaşlar darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde bir araya gelerek destan yazmıştır. Halkın iradesiyle yazılan bu destan dünyaya demokrasi dersi olmuştur. 15 Temmuz sadece bugün değil gelecekte de bir destan olarak hafızalardaki yerini koruyacaktır. Büyük Türk Milleti tarihinde olduğu gibi bugünde söz konusu vatan olduğunda Çanakkale ruhunun her daim canlı olduğunu 15 Temmuz’da dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bu vesileyle 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında tankların önüne yatarak, canı pahasına demokrasinin yanında saf tutan hainlere geçit vermeyen şehadet şerbeti içen şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx