Siyaset

VATAN, MİLLET, DEVLET, ÜLKÜ, ŞEHADET

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

15 Temmuz hain darbe teşebbüsü sadece iktidara değil, Milli İradeye karşı yapıldı

MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilmek istenilen darbe girişiminin sadece iktidara değil, milli iradeye karşı yapıldığını ifade etti. MHP İl Başkanı Baloğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2’inci yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’un tüm dünyaya millet olma dersinin verildiği demokrasi zaferi olduğunu belirterek, darbe teşebbüsünün sadece iktidara karşı değil, Milli İradeye karşı yapıldığını söyledi.

KAOS ÇIKARMALARINA DA MÜSAADE ETMEDİK

Millet iradesinin galip gelmesiyle birlikte oyunun ikinci perdesi olan kaos çıkarma gayretinin sergilendiğini. Ancak milletin geleceğini karartmak için çekilen perde, milletin basireti ve kararlılığıyla yırtıldığını belirten Baloğlu, “15 Temmuz gecesi şehadet şerbetini içenler ve Yenikapı’da bayraklaşan canlar her dem yeniden doğuşu müjdelerken millî iradeye kastedenlerin başları önüne düşmüştür” diye konuştu.

BİRLİK RUHUNUN TESİS EDİLMESİNDE EN BÜYÜK PAY LİDERİMİZ DEVLET BAHÇELİ VE MHP’NİN DURUŞUNUNDUR

MHP’nin 15 Temmuz darbe kalkışması ve sonrasında Yenikapı’da sergilenen milli ruhu dalga dalga yaymak için siyasi tercihleri bir yana bırakıp, birliği her dem yaşatmayı gaye edindiğini belirten Baloğlu, İhanet çetesi müstesna tutulmak kaydıyla, intikam yerine adalet, kin ve nefret yerine muhabbet, ayrılık yerine birlik ruhunun tesis edilmesinde en büyük pay elbette Liderimiz Devlet Bahçeli ve Milliyetçi Hareket Partisinin duruşunundur.”

BİZ, MİLLİ BİRLİKTEN YANA OLDUK

“Geçmişin hesaplarını büyüteç önüne getirmek yerine geleceği, birliğin büyüklüğünde inşa etmeye çalışmak, senlik benlik ya da küçük ‘biz’ler yerine büyük ‘hepimiz’ vurgusunu ortaya koyarak politik çıkarlar yerine milli çıkar, etnisite, mezhep ya da ırk çığırtkanlığı yerine milliyet şuuru, her türlü vesayetin ötesinde milli irade ve hürriyeti, ne olursa olsun ‘ben’ değil, önce ülkem, devletim ve milletim, en son da partim ve ben anlayışı ülkemizin o karanlık günlerinden çıkışının reçetesidir.”

YENİKAPI RUHUNA SONUNA KADAR SADIK KALDIK

“Yenikapı ruhuna sonuna kadar sadık kaldıklarını dile getiren MHP İl Başkanı Baloğlu, Cumhur İttifakı için türlü iftiralarda bulundular ama tarih onların yüzünü kara bizimkini de ak çıkardı. Onlar neler söylediler, kandırılmayan ve kandırmayan ve her zaman haklı çıkan Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli onlara ne cevap verdi. Siyaset dediler, bilge lider akıbet dedi. Koltuk dediler, bilge lider vatan dedi. Makam dediler, bilge lider milletin gönlü dedi. Şahsi beka dediler, bilge lider devlet dedi. Menfaat dediler, bilge lider ülkü dedi. İhanet dediler, bilge lider sadakat dedi. Eğil dediler, bilge lider secde dedi. Korku dediler, bilge lider cesaret dedi. Ölüm dediler, bilge lider şehadet dedi. Biz de liderimiz Devlet Bahçeli’nin yolu yolumuzdur diyoruz. Bizi ne makam, mevki, para ve şöhretle ayartabilir ne de ölümle korkutabilirsiniz. Buradan tüm hainlere ve pazarlık yapmaya alışmış zavallılara bir kez daha haykırıyoruz ve diyoruz ki. Vatan, millet, devlet, ülkü, şehadet” dedi.

HABER MERKEZİ

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx