Spor

30 Branşta yaz spor okulu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Yaz ayının gelmesiyle birlikte yaz spor okullarına kayıtlarda başladı. 30 branşta yapılacak spor okullarına ilgi her geçen gün artıyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere belirli noktalarda kayıt standları oluşturuldu.

 

BÜYÜK KATKISI OLACAK

29 Haziran ile 29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yaz Spor Okulları ile ilgili kayıtlar başladı. 30 ayrı branşta yapılacak yaz spor okulunda yüzme dışında bütün branşlar ücretsiz olacak. Yaz spor okuluna bu yılda büyük bir ilgi olması bekleniyor. Kayıt için 2 adet fotoğraf ile başvuru formunun doldurulması yeterli olacak. Yüzme ücreti 2 aylık 120 TL olarak belirlendi. Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir yaptığı açıklamada 2017-2018 Eğitim – Öğretim döneminin sona ermek üzere olmasıyla birlikte gençlerimiz için uzun bir tatil döneminin başlayacaktır. Tatilde zamanlarını uzman antrenörlerimiz eşliğinde en iyi şekilde değerlendirmeleri için velilerimize seslenen İl Müdürü Özdemir, çocuklarımız ve gençlerimizin yaz döneminde spora yönlendirilmelerinin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkısı çok büyük olacaktır” diye konuştu.

 

ÜCRETSİZ OLARAK FAYDALANACAKLAR

İl Müdürü Özdemir “Mükemmel bir fırsat olan yaz spor okullarımız binlerce çocuğumuza hizmet verecek şekilde planlanmıştır. Çocuklarımızın daha güçlü ve sağlıklı olarak topluma kazandırılması için Ülkemizde bütün illerde olduğu gibi ilimizde de bu yıl engelli kardeşlerimizde dahil olmak üzere farklı branşlarda açılacak olan yaz spor okullarından  5-18 yaş arası çocuk ve gençlerimiz yüzme dışında bütün kurslarımızdan ücretsiz olarak faydalanacaktır. Velilerimizden İstediğimiz çocuklarımıza kayıt yaptırma konusunda öncülük edip sporu sevdirerek kendilerini sevdikleri spor branşında kanıtlamalarına imkan sağlayıp ders ve sınav yoğunluğunu unutturalım” dedi.

 

Kayıt Yerlerimiz; 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

Cumhuriyet Meydanı

17 Ağustos Spor Salonu

Yenimahalle Spor Salonu

 

Açılacak olan branşlarımız;

Atıcılık

Atletizm

Badminton

Basketbol

Beyzbol/Softbol

Bocce

Boks

Jimnastik

Bedensel Engelliler

Eskrim

Futbol

Fitness

Güreş

Görme Engelliler

Halk Oyunları

Halter

Hentbol

Hokey

İşitme Engelliler

Judo

Karete

Kick Boks

Masa Tenisi

Okçuluk

Özel Sporcular

Satranç

Taekwondo

Tenis

Voleybol

Yüzme

 

 

HABER MERKEZİ

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx