Manşet

6 yıllık hasret bitti yuvamdayım

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

PROF. DR. ERSAN ASLAN KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİNİN YENİ REKTÖRÜ OLDU

Kırıkkale Üniversitesinin kuruluşundan itibaren 1995-2011 yıllarında Kırıkkale Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Mühendislik Fakültesinde bölüm başkanlığı, Fakülte Yönetim Kurulu üyelikleri, rektör yardımcılığı görevinde bulunan, daha sonra eski adıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında müsteşarlık görevi yürütün Prof Dr. Ersan Aslan Kırıkkale Üniversitesinin rektörlüğüne atandı.

 

1995-2011 YILLARI ARASINDA GÖREV YAPMIŞTI

Eski rektörün görev süresi dolmasının ardından bir süredir atama beklenen Kırıkkale Üniversitesi rektörlüğüne atama sonunda gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 15 üniversiteye rektör ataması yapıldı. Yapılan atamalardan bir tanesi de Kırıkkale Üniversite oldu. Resmi gazetede yayımlanan kararnameye göre Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğüne, 1995-2011 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesinde çeşitli görevlerde bulunan eski adıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında önemli görevler yürüten eski bakanlık müsteşarı, Başbakanlık müşaviri Prof. Dr Ersan Aslan atandı.

 

YUVAMA, AİLEME TEKRAR DÖNMÜŞ OLDUM

Resmi gazetede yayımlanan kararname ile Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ersan Aslan, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi eski Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız’dan devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Rektör Aslan “Bugün tarihi ile Kırıkkale’ye ayak basışımın 30’uncu yılı olmuş. 30 yılda çocuklarımızı Kırıkkale’de büyüttük. Açıkçası biz Kırıkkale’de büyüdük. Bu 30 yıl içerisinde ben Kırıkkale’den oldukça fazla faydalandım. Dün itibariyle Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle rektör olarak 6 yıllık aradan sonra yuvama, aileme tekrar dönmüş oldum. Takım çalışmasına her zaman önem verdim burada da önem vereceğiz. Müsteşarlığımız döneminde kamu, üniversite, sanayi işbirliği mevzuatı konusunda düzenlemeler yaptık, şimdi uygulama zamanı. Dolayısıyla her beraber çaycısından rektörüne kadar takım çalışması içerisinde herkes sadece yürümek yetmez koşacağız. Yapmamız gereken, Kırıkkale’nin, bölgenin, Türkiye’nin ihtiyaçları anlamında baktığımızda politika dokümanlarının verdiği yön çerçevesinde üniversitede faaliyetlerimizi yürüteceğiz. Önümüzdeki günlerde verimli çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Ben Kırıkkale üniversitesinde geçmiş de görev yapan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

PROF. DR. ERSAN ASLAN KİMDİR?

Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünden 1983 yılında mezun olan, 1983-1988 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlik ve yöneticilik yapan Prof. Dr. Aslan, 1988 yılında YÖK-Dünya Bankası 2. Endüstriyel Eğitim Projesi kapsamında açılan sınavda başarılı oldu ve Ankara Üniversitesi Kırıkkale Meslek Yüksekokulu`nda öğretim görevlisi kadrosuna atandı. Bu proje kapsamında 1988-1989 yıllarında İngiltere`de mesleki ve teknik eğitim konusunda eğitim gören Prof. Dr. Aslan, Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde 1992`de yüksek lisansını, 1995`de doktorasını tamamladı ve 1998`de Kırıkkale Üniversitesin`de doçent oldu. Prof. Dr. Aslan, 1995-2008 yıllarında Kırıkkale Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Mühendislik Fakültesinde bölüm başkanlığı, bölüm başkanlığı yardımcılıkları ile Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyelikleri yaptı. 2008 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde profesörlüğe atanan Prof. Dr. Aslan, 2008-2011 yıllarında Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı ve Genel Sekreterliği, YÖK-Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme Komisyonu üyeliği ve Üniversitelerarası Kurul üyeliği yaptı. Prof. Dr. Aslan`ın, Makine Tasarımı Kalite Kontrol, Bilgisayar Kontrollü Takım Tezgahlarının Programlanması ve Son İşlemci Tasarımı ile Bilgisayar Destekli Tasarım konularında yayımladığı, çevirisini ve editörlüğünü yaptığı beş kitabı bulunuyor. 21 Ocak 2011-16 Temmuz 2011 tarihlerinde Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevinde bulunan Prof. Dr. Aslan, 26 Temmuz 2011`de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığı görevi atanmıştı. 1962 yılında Bursa`da doğan Prof. Dr. Ersan Aslan, evli ve iki çocuk babası.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
FARUK YÜCEKAN
FARUK YÜCEKAN
16 Ekim 2018 10:08

Üniversitemize atanan Sayın Prof. Dr. Ersan ASLAN bey Rektörümüze hayırlı ve uğurlu olsun hoş geldiniz sefa geldiniz tekrardan daha öncede Kırıkkalemize ve Üniversitemize yaptığınız hizmet ve aktarımların dahada çoğalarak geleceğine candan ve yürekten inanıyoruz Üniversitemizi daha önceden bilen biri olarak candan ve titiz çalışacaktır,.Üniversitemizde hepimiz el birliği ile çalışmak dileğiyle rabbim hayırlara vesile kılsın. YÜCEKAN AİLESİ ADINA BELGİZAR-FARUK YÜCEKAN KIRIKKALE

Başa dön tuşu
1
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx