KırıkkaleManşet

7 ilde elektrik bakımı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ) kasım ve aralıkta kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında faaliyet gösterdiği Kırıkkale dahil 7 ilde bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarına devam etti.

 

70 YENİ TRAFO YAPILDI

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, söz konusu aylarda Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak’ta aydınlatma armatürleri, trafo, pano ve dağıtım merkezlerinde bakım ve yenileme çalışmaları yapıldı. Ankara’da 31 bin 56 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren Başkent EDAŞ, 221 panoyla 116 dağıtım merkezini elden geçirdi. Ayrıca, 522 yeni elektrik panosunun yanı sıra 70 yeni trafonun da montajını yaptı.

 

BARTIN, ÇANKIRI VE KARABÜK’TEKİ ÇALIŞMALAR

Kentte ayrıca yeni yatırımlara da hız verildi. Ankara genelinde bin 681 yeni aydınlatma armatürünün montajı tamamlanırken, 254 kilometrelik alçak gerilim ve yüksek gerilim hattı döşendi. Ayrıca, 380 yeni pano yatırımı yapılarak, 90 yeni trafonun da montajı gerçekleştirildi. Bartın’da bin 790 aydınlanlatma armatürünün ve 6 kilometre uzunluğunda hattın bakımı tamamlanarak, 26 trafoyla 13 dağıtım merkezi elden geçirildi. 21 yeni aydınlatma armatürü yatırımı gerçekleştirilen kentte, 5 kilometrelik yeni kablo döşeme işi tamamlandı. Ayrıca, 7 yeni pano yatırımının yapıldı ve 4 yeni trafo monte edildi.

 

8 BİN 682 AYDINLATMA

Şirket, Kırıkkale’de ise 8 bin 682 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştirirken 2 kilometrelik yüksek gerilim hattı döşedi. 93 pano ile 3 trafonun elden geçirildiği kentte, 37 dağıtım merkezinin de bakımı yapıldı. Kırıkkale’de ayrıca, 254 yeni aydınlatma armatürünün montajını tamamlayan Başkent EDAŞ ekipleri, ilçeye 26 kilometrelik hat döşedi. Kentte 31 yeni pano ile 5 yeni trafonun montajı da tamamlandı. Çankırı’da 500 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren Başkent EDAŞ ekipleri, kentteki 320 panoyu elden geçirdi. 320 trafo ile 640 dağıtım merkezinin de bakımı yapılırken, 441 yeni aydınlatma armatürü montajını tamamlandı. Kente, 20 kilometrelik yeni elektrik hattı döşendi, 48 yeni pano yatırımının yapıldı ve 23 yeni trafonun montajı tamamlandı.

 

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x