Kırıkkale

Adalet kupası Keskin T tipi cezaevinin

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kırıkkale Adalet Paydaşlarının motivasyonunu artırmak, sosyal ilişkilerini güçlendirmek ve spor yapmalarını teşvik etmek için ilkini organize ettiği Adalet Kupası futbol turnuvası final maçıyla tamamlandı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kırıkkale Adalet Paydaşlarının motivasyonunu artırmak, sosyal ilişkilerini güçlendirmek ve spor yapmalarını teşvik etmek için ilkini organize ettiği Adalet Kupası futbol turnuvası final maçıyla tamamlandı.

KIRIKKALE’DE İLKİ GERÇEKLEŞTİ, BUNDAN SONRA GELENEKSEL HALE GELECEK

Turnuvada şampiyonluk kupasını Keskin T Tipi Cezaevi müzesine götürürken, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, turnuvanın geleneksel hale geleceğini söyledi.

KAYNAŞMAYI SAĞLAYAN TURNUVA

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından organize edilen Adalet Kupası Futbol Turnuvası oynanan final karşılaşmalarıyla tamamlandı. Toplamda 12 takımın katıldığı futbol turnuvası 3 grup oynandı ve Turnuvada, Kırıkkale Adliyesi Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, adliye ve cezaevi personelleri ile Kırıkkale Barosuna üye avukatları mücadele etti. Gruplarında rakiplerini geride bırakan, Cumhuriyet Başsavcılığı, Keskin T Tipi, Kırıkkale Adliyesi ve Adliyespor finalde mücadele etme başarısını gösterdi. Üçüncülük maçında rakibini mağlup eden Cumhuriyet Başsavcılığı takımı üçüncülük kupasının sahibi oldu. Final maçında ise Keskin T Tipi ile Kırıkkale Adliyesi karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 5-2 galip kapatan Keskin T Tipi şampiyonluk ipini göğüsledi. Final karşılaşmasını Kırıkkale valisi Yunus Sezer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Ayhan Vural, Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Akbal, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Kırıkkale Barosu Başkanı Erol Çakır, protokol üyeleri ve çok sayıda adalet paydaşı birlikte izledi.

AYAZ’IN’DA FORMA GİYDİĞİ TAKIM İLK 3’TE

Büyük heyecana sahne olan, centilmenlik ve dostluk içerisinde tamamlanan turnuvanın şampiyonluk ipini Keskin T Tipi Cezaevi göğüslerken, ikinci Adliyespor, üçüncülüğü ise Cumhuriyet Başsavcılığı elde etti. Kendisinin de forma giydiği Cumhuriyet Başsavcılığı takımının kupasını veren Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz “Yaklaşık bir buçuk ay önce gündemimize gelen turnuva düşüncesi bugün final müsabakası ile tamamlanıyor. Turnuvamıza katılan tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum. Kırıkkale’de ilkini gerçekleştirdiğimiz Adalet turnuvasının geleneksel hale gelmesini sağlayacağız. Bu turnuva sadece bir ter atma değil, aynı zamanda adalet paydaşları arasındaki kaynaşmayı sağlamak, spor aktivitesi alışkanlığını kazandırmak, dostluk, kardeşlik duygularını pekiştirmek için hayata geçirilen bir organizasyon. Turnuvada emeği olan herkese, dereceye giren girmeyen tüm takımlarıma teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

İNSANLARI BİRARAYA GETİREN BİR ORGANİZASYON OLMUŞ

Turnuvada ikinci olan Adliyespor’un kupasını Garnizon Komutanı Selami Arslan verirken, şampiyon Keskin T Tipi Cezaevi takımının kupasını Kırıkkale Valisi Yunus Sezer verdi. Sporculara madalya ve kupasını veren Vali Sezer “Final karşılaşmasını izledik, güzel bir organizasyon olmuş, başsavcımız güzel bir işe el atmış. İnsanları bir araya getiren, kaynaşmayı sağlayan, stres atarken sosyal ilişkilerini geliştirmelerine vesile olan bir organizasyon olmuş. Emeği geçen başta başsavcım olmak üzere herkesi tebrik ediyorum. Bu organizasyona katılarak renk veren tüm sporcuları ve takımları tebrik ediyorum. Genelde bu tür maçlarda kavga olur ancak bu turnuvamızda bunların hiç birinin olmaması, centilmenlik ve dostluk içerisinde geçmesi ayrıca güzel bir organizasyon herkesi tebrik ediyorum. İnşallah Kırıkkale’de bu tür organizasyonlar daha kapsamlı bir şekilde devam eder, bu vesileyle aramızda olan dostluk, kardeşlik duyguları bu vesileyle daha da pekişir. Şampiyon olan takımımızı ve diğer takımlarımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Daha Fazlasını Göster
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x