KırıkkaleManşet

AHİKA Aksaray’da toplandı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Ahiler Kalkınma Ajansı aylık olağan yönetim kurulu toplantısı Aksaray Ağaçlı Tesisleri’nde yapıldı.
VALİ KOLAT VE BAŞKAN SAYGILI KATILDI
Toplantıya Kırıkkale Valisi Ali Kolat ve Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı da katıldı. Açılış konuşması yapan Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak; “Geçtiğimiz ay başvuru süresi sona ermiş olan 2014 Yılı Mali Destek Programı kapsamında Yönetim Kurulumuza bilgi verilecektir. Ajansımızın 10 milyon TL bütçeli 2014 yılı Mali Destek Programı proje başvuru süresi 21.03.2014 tarihinde sona ermiştir. Toplam başvuru sayısı 132 olmuştur. Başvuruların toplam bütçesi 77,91 milyon TL, Ajanstan talep edilen toplam destek miktarı ise 37,11 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Projelerin ön inceleme süreci 11 Nisan’da sona ermiştir. Bağımsız değerlendiriciler tarafından gerçekleştirilen değerlendirme süreci ise 14 Nisan’da başlamış ve devam etmektedir. Değerlendirme süreci daha sonra Değerlendirme Komitesi ve Yönetim Kurulu onay süreci ile devam edecektir
DIŞ DENETİM SONA ERDİ
Görüşülecek diğer bir husus ise denetim hususudur. Geçtiğimiz ay Ajansımızdaki Sayıştay Denetimi ve Dış Denetim sona ermiştir. İç denetim ile ilgili ise; Ajansımızda iç denetçi bulunmadığından, Kalkınma Bakanlığı’nın 31.12.2012 tarih ve 7260 sayılı yazısı gereğince iç denetçi istihdamına kadar iç denetim faaliyeti Genel Sekreterliğimiz tarafından yerine getirilmektedir. Ajansımız İç Kontrol Sistemi Uyum Eylem Planı gereğince çalışma birimleri tarafından birim prosedürleri, iş akışları ve görev tanımları revize edilmiştir.
TEKNİK DESTEK PROGRAMINA ÇIKILACAK
Bildiğiniz gibi Ajansımız tanıtım ve işbirliği faaliyetleri kapsamında yurtdışı ziyaretlerde bulunmaktadır. Bu kapsamda Mayıs ayında Yönetim Kurulumuzun katılımı ile İtalya’ya tanıtım ve işbirliğine yönelik çalışma ziyareti düzenlenmesi planlanmaktadır. Ayrıca, paydaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda Ajansımız ve KOSGEB işbirliğiyle Girişimcilik Eğitimleri ve yine Ajansımız ve İŞKUR işbirliği ile Kariyer Günleri düzenlenmesi planlanmaktadır. Öte yandan Ajansımız 300.000 (üçyüzbin) TL bütçeli Teknik Destek Programına çıkmayı planlamaktadır” Dedi.
BAŞVURULAR DEĞERLENDİRİLDİ
Bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısında alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayan toplantıda; 2014 Mali Destek Programı Kapsamında Yapılan Başvurular, Kariyer Günleri Düzenlenmesi, Girişimcilik Eğitimleri Düzenlenmesi gibi konular ele alındı. Toplantı gelecek bir ay için planlanan çalışmaların belirlenmesiyle sona erdi.

Başa dön tuşu