GenelManşet

Anadolu Un Sanayicileri Derneği’nin Yeni Başkanı Bekir Tosun

Un sektörünün öncü firmalarından Tosunlar Un Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Tosun, Anadolu Un Sanayicileri Derneği başkanlığına seçildi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Un sektörünün öncü firmalarından Tosunlar Un Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Tosun, Anadolu Un Sanayicileri Derneği başkanlığına seçildi.

TEK ADAY
Un sektörünün Türkiye çapında öncü firmalarından olan Tosunlar Un Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Tosun’a önemli görev. Tosun, uzun süredir yönetim kurulu üyesi olduğu Anadolu Un Sanayicileri Derneği Başkanlığına seçildi. Derneğin 25. Olağan Genel Kurulu Ankara Hilton Garden Inn Otelde gerçekleşti. 200’ü aşkın üyenin katıldığı genel kurula tek aday olarak giren Tosun, üyelerin oy birliği ile başkanlığa seçildi.

Anadolu Un Sanayicileri Derneği’nin Yeni Başkanı Bekir Tosun - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri1985’DE KURULDU
30’ün üzerinde ilin üyesi bulunduğu Anadolu Un Sanayicileri Derneği’nin genel kurulunda konuşan Tosun “Derneğimiz 1985 yılında Ankara Bölgesi Değirmenciler Derneği olarak kurulmuş, daha sonra Un Sanayicileri adını almış, 13 Nisan 2006 tarihinde yapılan genel kurul da Anadolu Un Sanayicileri Derneği adını alarak ülke genelinde üye kaydına ve faaliyetlerine devam etmektedir. Dernek üyelerimiz Türkiye’nin her bölgesinden un – irmik fabrikaları temsilcileri ve bunlara hammadde temin eden, makine ekipman imal eden, teknik ve bilimsel uygulama yapan kişilerden oluşmaktadır. Derneğimiz Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu ve Makine Sanayi Sektör Platformunun üyesidir. Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu ve Makine Sanayi Sektör Platformu tarafından düzenlenen ulusal ve uluslararası seminer, konferans ve toplantılara dernek üyelerinin katılımı sağlanmaktadır.” dedi.

Anadolu Un Sanayicileri Derneği’nin Yeni Başkanı Bekir Tosun - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale HaberleriSÜT ŞEKERİ HEDİYE EDİLDİ

Tosun “Mesleki dayanışmanın artması için üyelerimizi bir araya getirmek ve bilgilendirmek en önemli görevimiz arasındadır. Yıllık otuz altı milyon tonu aşan buğday işleme kapasitesine sahip ve ülke ihtiyacının iki mislini aşan binden fazla kurulu un fabrikası ile dünya un ihracatında önemli bir yere sahip olan un sanayimizin, dünya çapındaki kapasite, teknik bilgi ve tecrübesinin bilincinde olan derneğimiz, buğday ürünümüzün dünya pazarlarında en iyi şekilde değerlendirilmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarına devam edecektir.” ifadelerini kullandı. Toplantı sonrası üyelere Başkan Tosun tarafından Kırıkkale Belediyesi’nin ürettiği Kırıkkale’ye özgü süt şekeri hediye edildi.

Genel kurulda Bekir Tosun başkanlığında yeni yönetim şu isimlerden oluştu;
Alp Eskiyapan,Cengiz Yüksel,Mehmet Ekici,Ömer İmamoğlu,Emir Kaşıkçı,Ömer Ak,Yiğit Adanır ,Ethem Yeşilli,Sinan Aybakar,Zeki Başar Kılıç

DENETLEME KURULU
Gökhan Yunus Topaloğlu,Uğur Neşet Evirgen,Mehmet Cengizhan Yeniçelik

DİSİPLİN KURULU
Hasan Küçükkarpuz,Melek Malkoç,Zeki Demirtaşoğlu

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x