Sağlık

Anne Sütünün Teşviki ve Emzirme

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı personeller tarafından adliye personeline yönelik ‘Anne Sütünün Teşviki ve Emzirme’ ­konulu seminer düzenlendi.

HABER: YELİZ ERDEM

Sağlık Bakanlığınca yürütülmekte olan program kapsamında anne sütüne bebeğin her ihtiyacı olduğu anda ulaşabilmesi için bebek dostu kurulumların yaygınlaştırılması gerekmektedir. Bu kapsamda her kadına şartları ne olursa olsun, emzirme için gerekli profesyonel ve toplumsal desteğin sağlanması,  annelerin emzirme ile ilgili tecrübe kazanabilmesini sağlayacak tüm bilgi, eğitim ve öz güvenin verilmesi programın esas hedefini oluşturmaktadır.

Hedef kapsamında Kırıkkale Adliye Sarayı ilgili idarecilerinin talepleri doğrultusunda, adliye personeline yönelik ‘Anne Sütünün Teşviki ve Emzirme’ ­konulu seminer düzenlendi.

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı personeller tarafından verilen seminerinde katılımcılara; anne sütünün faydaları, emzirme pozisyonları, anne sütünün sağma teknikleri ve süt saklama koşulları konularında bilgiler verildi.

 

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu