2023 Milletvekilliği SeçimleriSiyaset

Ayrışmayacağız, İnadına Kucaklaşacağız. Kavga Etmeyeceğiz, İnadına Barışacağız

Kırıkkale'de seçim çalışmalarını sürdüren CHP Kırıkkale Milletvekili Adayı Ahmet Önal, hayat pahalılığı ve artan gıda fiyatları nedeni ile vatandaşların artık kilogram yerine tane ile alış veriş yaptığını belirterek, "14 Mayıs'ta inşallah bu devran dönecek. Vatandaşımızın yüzü gülecek. Halkımız temel gıda fiyatları altında ezilmeyecek" dedi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de seçim çalışmalarını sürdüren CHP Kırıkkale Milletvekili Adayı Ahmet Önal, hayat pahalılığı ve artan gıda fiyatları nedeni ile vatandaşların artık kilogram yerine tane ile alış veriş yaptığını belirterek, “14 Mayıs’ta inşallah bu devran dönecek. Vatandaşımızın yüzü gülecek. Halkımız temel gıda fiyatları altında ezilmeyecek” dedi.

Çalılıöz Mahallesini ve S.S Kırıkkale Kamyoncular ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi esnafını ziyaret eden ve burada vatandaşlar ile sohbet eden CHP Kırıkkale Milletvekili Adayı Ahmet Önal, “Eskiden vatandaşlara siyasiler ekonomiyi anlatırdı. Şimdi tam tersi olmuş, selam verdiğimiz her vatandaşımız hayat pahalılığından, temel gıda maddelerine ulaşamamaktan, alım gücünün düştüğünden, evinin en temel ihtiyaçlarını karşılayamamaktan şikayetçi durumda” dedi.

MUTFAKLARDA TENCERE KRİZİ YAŞANIYOR

4 kişilik bir ailenin haftalık sebze, meyve gibi temel ihtiyaçlardan oluşan pazar alış verişi maliyetinin haftalık 500 TL civarında olduğunu belirten Önal, “Patates 15, kuru soğan 25 TL. Maalesef Anadolu’daki tabiri ile ‘Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana.’ Maalesef artık vatandaşlarımız bunları kilo ile değil tane ile almak zorundalar. Bu iktidarın uyguladığı basiretsiz ve beceriksiz ekonomik ve tarım politikalar sonucu geldiğimiz noktada evlerin mutfaklarında yangın var ve tencere krizi yaşanıyor. Anneler çocuklarının okul beslenmesine bile artık yetişmekte zorlanıyor. Çok üzülerek söylüyorum ki babalar eşlerine ve çocuklarına karşı mahcubiyet yaşıyor. Bir çok hane için artık kırmızı eti bırakın, beyaz et tüketmek bile hayal oldu” dedi.

VATANDAŞ İNİM İNİM İNLİYOR

Artan enflasyon karşısında vatandaşın alım gücünün tükendiğini kaydeden CHP Milletvekili Adayı Önal, “Artık maalesef vatandaşlarımız bulundukları kentlerde market market gezerek bir ürünü 25 kuruş, 50 kuruş daha nasıl ucuza alırız hesabını yapıyorlar. Yağmur, çamur demeden, soğuğa aldırmadan bir ekmeği 1 TL, 2 TL daha nasıl ucuza alıp, soframıza koruz hesabını yapıyorlar. İşçi perişan, çiftçi perişan, memur perişan, emeklinin durumu içler acısı. İktidara yakın bir avuç zümre saltanat kayığının keyfini yaşarken, toplumun diğer kesimleri artan enflasyon, yoksulluk karşısında inim inim inliyor. 22 yılın sonunda AKP iktidarının halkımıza reva gördüğü ekonominin özeti bu” dedi.

BU BOZUK DÜZEN YIKILACAK

Vatandaşlarımızın 14 Mayıs’ta bu bozuk düzene dur diyeceğini belirten CHP Adayı Ahmet Önal, “14 Mayıs akşamı sandıklar açıldığında bu bozuk ve kirli düzen yıkılacak ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı seçilecek ve Millet İttifakı TBMM’de çoğunluğu elde edecek. Millet İttifakı’nın hayata geçireceği projeler ve sosyal politikalar ile dar gelirli ve yoksul ailelerin alım gücü yükselecek, mutfakta anneler çocuklarının istediği yemekleri yapabilecek, babalar ise eşlerine ve çocuklarına karşı artık mahcubiyet yaşamayarak istediklerini alabilecekler” diye konuştu.

Çalılıöz Mahallesi ziyaretinde vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılanan CHP Milletvekili Adayı Önal daha sonra S.S Kırıkkale Kamyoncular ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ziyareti yaparak, destek istedi.

Önal ziyaretinde; “Nefret, ayrıştırıcı siyasetin sonu geldi. 6 parti yan yana geldi. Millet İttifakı dendiği zaman TV’ye çıkan “Bunlar illet, bunlar zillet” diyorlar. Anlamıyoruz bu dil neyin nesi . Halbuki biz seçimi kazanacağız asla ve asla zafer kazanmış olmayacağız, karşımızda düşman yok. Bugüne kadar ağzından Cumhur İttifakı’na, kendisine oy vermeyenlere tek bir incitici sözü olmayan CHP Genel Başkanı, 13. Cumhurbaşkanımız inşallah Çankaya Köşkü’ne oturacak ve bu ayrımcı dil bitecek. Ayrışmayacağız, inadına kucaklaşacağız. Kavga etmeyeceğiz, inadına barışacağız. Bu ülkeye huzuru mutlaka ama mutlaka getireceğiz!” şeklinde konuştu.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x