GündemManşet

Baba oğluna görevi teslim etti

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Çerikli beldesinde seçimi kazanan Nuh Şahin görevini babası Emin Şahin’den devraldı. Baba oğul arasındaki devir teslim töreninde ilginç görüntüler yaşandı. Nuh şahin babası Emin Şahin’in elini öperek makama oturdu
GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLEDİ
Kırıkkale’nin iki beldesinden birisi olan Çerikli beldesinde seçimi kazanan AK Partili Nuh Şahin mazbatasını aldıktan sonra göreve başlaması dolayısıyla vatandaşlara yemek verdi. Evinin önünde düzenlenen törene büyük ilgi oldu. Çerikli ve çevre köylerden yüzlerce kişinin katıldığı yemek için yeni başkanın 600 kiloluk bir boğa kestirdiği öğrenildi. Cuma namazından sonra düzenlenen yemekte vatandaşlara pilav ve kavurma ikramında bulunuldu. Kuran-ı kerim okundu ve dualar edilerek başkana yeni görevinde başarılar diledi. Bu arada geçtiğimiz yıl vefat eden eski başkan içinde dualar edilerek rahmet dilendi.
İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI
Yemek programının ardından belediyeye geçen yeni belediye başkanı Nuh Şahin görevini makamdaki babası Emin Şahin’den devraldı. Nuh Şahin babasının elini öperek makama oturdu. Devir teslim töreninde ilginç görüntüler yaşandı. Belediye meclis üyeleri ve vatandaşlarla belediyeye gelen Nuh Şahin kısa bir konuşma yaparak görevi babasından devralmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek Çerikli’nin daha da büyümesi ve gelişmesi için elinden geleni yapacağını söyledi. Baba Emin Şahin öncelikle eski başkanı rahmetle andıklarını söyledi. Oğlunun da görevini layığı ile yapacağına inandığını bildirdi Eski belediye başkanı Ömer Sakarya’nın geçtiğimiz yıl vefatı üzerine yerine seçilen belediye meclis üyesi Emen Şahin belediye başkanlığı görevini yürütüyordu.

Başa dön tuşu