Sağlık

Başkan Akdoğan’dan Evde Sağlık Birimine Ziyaret

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan, Yüksek İhtisas Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Biriminde görev yapan personelleri ziyaret etti.

HABER: TAHİR ERDEM

Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan Yönetim Kurulu, İş Yeri Temsilcileri, Kadın, Engelli ve Gençlik Kolları Komisyonları ile birlikte Yüksek İhtisas Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Biriminde görev yapan personelleri ziyaret etti. Ziyaret süresince personellerin ihtiyaçları sorunları ve çalışma koşulları ile alakalı karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanlığı adına açıklama yapan Başkan Recep Akdoğan açıklamasında; “Evde sağlık hizmetleri genel olarak, bireyin sağlığını korumak, yükseltmek, yeniden sağlığına kavuşturmak amacıyla sağlık hizmetlerin profesyonel düzeyde veya aile bireyleri tarafından bireyin kendi evinde veya yaşadığı ortamda sunulmasıdır. Sözü edilen bu hizmetler, hem sağlık hem de sosyal hizmetleri içine alan geniş bir yelpazede bireyin gereksinimi doğrultusunda yaşam kalitesi ve toplumsal saygınlığının korunmasını da amaçlamaktadır. Bu anlamda evde sağlık hizmetleri genel olarak, kurum bakımının yerini alan, tedavi kurumlarında kalış gereksinimini azaltan hizmetler olarak ifade edilmektedir.

Bu birimimizde görev yapan mesai arkadaşlarımızı gayretleri ve fedakarca yürüttükleri bu hizmetten dolayı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. Şube Başkanı Recep Akdoğan bu açıklama ile hizmetin yapısını ve önemini ifade etti.

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu