Manşet

Başkan Saygılı Yahşihan’ın Su Kesintisi İle Bizim Alakamız Yok

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Son günlerde gündemi sıkça meşgul eden su, EDS ve 650 milyon TL konularına açıklık getiren Saygılı, su sıkıntısının kendilerinden kaynaklanmadığını suyu ilk olarak Yahşihan'ın aldığını kendilerine suyun sonra geldiğini ifade etti.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Son günlerde gündemi sıkça meşgul eden su, EDS ve 650 milyon TL konularına açıklık getiren Saygılı, su sıkıntısının kendilerinden kaynaklanmadığını suyu ilk olarak Yahşihan’ın aldığını kendilerine suyun sonra geldiğini ifade etti.

YAHŞİHAN BELEDİYESİ DİRSEKLERİ DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA
Başkan Saygılı yaptığı açıklamada “Suyun en çok kullandığı dönemdeyiz. Basınçları yüksek tutmak zorundayız. bu nedenle hatlarda patlaklar arızalar yaşanıyor. Ekiplerimiz çok yoğun bir şekilde çalışıyor. 1 kaç saat içerisinde bunu gidermeye çalışıyoruz. Çok büyük vanalar aldık. Onları değiştireceğiz. Yaşayan bir şehir olduğu İçin ister istemez arızalarda olacak. Günlük 120 arızaların olduğu şehirler var. Vatandaşımıza su kesintisini hissetmeden çalışıyoruz. Ben 8 yıldır belediye başkanıyım bu süreçte 5 kere arıza oldu. Suyu kesmeden vanayı koyacağız. Yahşihan önce suyu alıyor. Yahşihan da alt yapı çalışması yapıldı. Yahşihan ın aldığı suyu aşmayalım dedik. Onlara verdik. Arızada bu sebeple oldu. Biz dedik çarşamba günü 90 lık dirsekleri 45 ilk dirseklerle değiştireceğiz dedik. Biz diyoruz ki ne öneriyoruz gelin birlikte yapalım. Suyu önce Yahşihan alıyor. Kırıkkale’yle su kesintisinin ne alakası var. İnşallah Yahşihan belediyesi vana koyarak dirsekleri değiştirerek bu işi sonlandıracak. Suyu önce Yahşihan alıyor, sonra Kırıkkale alıyor. Çullu da su çalışmamız var halifeli de olduğu gibi.”dedi.

SADECE KIRMIZI IŞIKTA CEZA KESİLİYOR
Başkan Saygılı EDS konuşulmada değinerek cezaların sade kırmızı ışık ihlalinden yazılacağını belirtti. Saygılı”Elektronik denetim sistemleri ya karayolları yada belediyeler yapar. Kesilen cezalarda belediyelere yüzde 15 ücret veriliyor. Şehirde EDS kurulacak dedik. İhale yaptık ASELSAN yaptı. Şehirimize ASELSAN büyük yatırım yaptı. Kırıkkale belediyesinden beş kuruş para çıkmadı. İki noktada hız kontrol sistemi var. Cezalar sadece kırmızı Işık geçişlerinde yazılacak.” dedi İFTİRA ATILIYOR Başkan Saygılı 650 milyon TL konusuna da değinerek seçimim yaklaşmasından dolayı iftira atıldığını söyledi. Saygılı”650 milyon nerede? Bu insanlar şehir yönetimine ülke yönetimine talip oluyorlar. Biz işimize bakarız. Seçim yaklaştı diye iftiralara atmayalım. Şu devletin tüpü yetmemişin hakkını yediysem yedirdiysen alçaktır haindir.”dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x