GündemKırıkkaleManşetYaşam

Bayramlar müstesna günlerdir

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Vali Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, önümüzdeki hafta idrak edeceğimiz Kurban Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu.

BİRLİK VE BERABERLİK

Vali Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, kutlama mesajı yayımlayarak tüm İslam alemi ve Kırıkkale halkının Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Bayramın huzurlu geçmesi için her alanda gerekli tedbirlerin alındığını belirten Haktankaçmaz, “Dini bayramlar; halkımızın heyecanla beklediği, büyük bir coşkuyla kutladığı, kırgınlık ve küskünlüklerin sona erdiği, sevgi ve saygının, hoşgörü ve dostluğun öne çıktığı müstesna günlerdir” dedi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Haktankaçmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Milletçe birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin verildiği bu bayram günlerinde; aziz şehitlerimiz ve onların bizlere emaneti olan onurlu aile fertleri ve yakınlarını birkez daha minnetle ve şükranla hatırlamak, kahraman gazilerimiz ve ailelerini unutmamak, akrabalık, komşuluk ve dostluk bağlarını pekiştirmek, aile büyükleri ve tüm sevdiklerimizle hemhal olmak ve kucaklaşmak bizleri daha da güçlü kılacaktır.

GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI

“Unutulmamalıdır ki, bayramlar paylaştıkça anlam kazanır. Birbirimize her zamankinden daha fazla candan ve gönülden sarılmalı, birliğimize ve kardeşliğimize halel getirmek isteyenlere fırsat verilmemelidir. İlimizde vatandaşlarımızın Kurban Bayramını yakınları ve sevdikleriyle birlikte huzur ve güven içerisinde gönül rahatlığıyla geçirebilmesi için Valiliğimiz koordinasyonunda ilgili kurumlarca gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Bu duygularla, tüm Kırıkkalelilerin ve İslam âleminin Kurban Bayramını gönülden tebrik eder, Bayramın sağlık, huzur ve mutluluğa vesile olması temennisiyle selam ve saygılarımı sunarım” dedi.

Haber Murat Emre Yılmaz

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x