Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Eğitim

Beyaz Şapkalı Hacker’lar Eğitime Başladı

Kırıkkale Üniversitesi ile Ahiler Kalkınma Ajansı arasında imzalanan 'Siber Vatan Eğitim Programı' protokolü kapsamında hayata geçirilen 'Siber Vatan Eğitimi'nin ilk aşaması olan Beyaz Şapkalı Hacker'lar Eğitimi (C.E.H.) başarıyla tamamlandı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Üniversitesi ile Ahiler Kalkınma Ajansı arasında imzalanan ‘Siber Vatan Eğitim Programı’ protokolü kapsamında hayata geçirilen ‘Siber Vatan Eğitimi’nin ilk aşaması olan Beyaz Şapkalı Hacker’lar Eğitimi (C.E.H.) başarıyla tamamlandı.

Nitelikli siber güvenlik uzmanı yetiştirilmesi amacıyla Kalkınma Ajansları koordinasyonuyla yürütülen eğitime, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi Genel Koordinatörü Alpaslan Kesici, Ahiler Kalkınma Ajansı Kırıkkale İl Koordinatörü Bilal Özcan, Bilgisayar Yazılımı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Atilla Ergüzen ile Siber Vatan Eğitimine katılma hakkı kazanan öğrenciler katıldı.

Siber Vatan Eğitim Programı kapsamında öğrencilere Linux ve CEH Eğitimi, Web Güvenliği Eğitimi, Sızma Testi Eğitimi, Zararlı Yazılım Önleme ve Tersine Mühendislik Eğitimi olmak üzere 4 farklı alanda eğitim verilecek.

Öğrencilere istihdam ve ülkemize katkı sağlaması planlanan eğitimin sonunda, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi Genel Koordinatörü Alpaslan Kesici, siber güvenlik alanında kariyer yapmayı planlayan öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Eğitimin ikinci aşaması 24-28 Nisan 2024 tarihleri arasında yapılması planlanmaktadır.

Haber71 Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x