Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
2024 Yerel SeçimlerSiyaset

Yerel seçimlerin iptal durumunda yenileme seçimleri tarihi belli oldu!

Yüksek Seçim Kurulu 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin bazı yerlerde iptal edilmesi durumunda, tekrarlanacak olan seçimlerinin 2 Haziran Pazar günü yapılmasına karar verdi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Yüksek Seçim Kurulu 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin bazı yerlerde iptal edilmesi durumunda, tekrarlanacak olan seçimlerinin 2 Haziran Pazar günü yapılmasına karar verdi.

YSK KARARLARI RESMİ GAZATE’DE YAYINLANDI

Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile YSK’nin 2972 sayılı Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetler Seçimi Hakkında Kanun’u kabul edildi. Alınan karara göre bazı bölgelerde seçimin iptal olması durumunda o bölgelerde 2 Haziran Pazar günü yeniden sandık kurulacak. Seçmenler yeniden oy kullanacak.

YENİLENEN SEÇİMLER 2 HAZİRANDA YAPILACAK

Alınan karar doğrultusunda 31 Mart 2024 günü herhangi bir sebeple yapılamamış belediye seçimleri, muhtar ve ihtiyar meclisi/heyeti üyeliği seçimleri ile 1 Ocak 2024’ten bu yana oluşan mahalli idare birimlerinden olan köylerin muhtar ve ihtiyar meclisi üyeliği seçimleri”nin 2 Haziran Pazar günü yapılmasının gerektiği kaydedildi.

Haber71 Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x