ManşetSiyasetSulakyurt

Bildik İl İlçe Belediye Başkanlarına Çağrıda Bulundu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Belediyeler maaşları ödeyemeyecek duruma geldi
Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, il, ilçe Belediye Başkanlarına acil çağrıda bulundu. Başkan Bildik, Belediyelerin kapıya kilit vurmaya hazırlandığını söyleyerek, memur maaşını daha ödeyemez duruma geldiklerini dile getirdi.

ACISI BİZDEN ÇIKIYOR
Sulakyurt Belediye Başkanı Bildik, 60 yılın geçmişte ödenmemiş borçların acısını şimdiki Belediye Başkanlarından çıkarttıklarını söyleyerek, “Belediyemizi biz 7 milyon lira borçla devraldık 4 milyonluk liralık iş yaptık şuan 6 milyon lira borcumuz var. Son 20 yılın ödenmemiş SGK borcunu 6736 SGK yapılandırması adı altında 140 aya bölüp İller Bankası paylarımızın yüzde 30’u bu ay kesildi”

BELEDİYELER KAPIYA KİLİT VURMAYA HAZIRLANIYOR
İller Bankası paylarının yüzde 40’ı kredilere (Kanal, Su gibi kesintilere) gittiğini dile getiren Başkan Bildik, “Geri kalan İller Bankası’nın yüzde 30’uyla memur maaşımızı dahi ödeyemeyeceğiz demektir. Acilen bir düzenleme yapılmazsa hizmet yapmak bir kenara dursun, belediyecilik hizmetlerini yerine getirebilmek adına işçi çalıştıramayacağız. Hizmetler aksayacak, itfaiye, su, kanal, yol, kar kış mücadelesi ve daha birçok belediyecilik görevi verilemeyerek vatandaş çok ciddi sıkıntıya uğrayacaktır. Memur maaşını dahi ödeyemeyiz” dedi.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x