Gündem

Bizim üzerimizde bu milletin bir emaneti var

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Vali Sezer: “Hepimiz bir sorumluluk üstlenmiş durumdayız. Bu sorumluluk bu aziz millete hizmet etme sorumluluğu. Bizim üzerimizde bu milletin bir emaneti var. Bir kuruşun dahi hesabını yaparak hizmetlerimizi planlamamız ve ona göre hizmet etmemiz gerekiyor.”

 

DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDECEK

Bir dizi ziyaret ve programlarda bulunmak üzere Delice’ ye gelen Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’i ilçeye gelişinde Kaymakam Vekili Onur Alp Bıçakcı ve ilçe protokolü karşıladı. Vali Sezer, Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda Delice İl genel meclis üyeleri ve muhtarlarla bir araya geldi. 31 Mart seçimleri sonrası seçilen İl genel meclis üyeleri ve muhtarlara hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Sezer, bundan sonra da alınan kararların hangi aşamada olduğuna dair ilçe değerlendirme toplantılarının periyodik aralıklarla devam edeceğini söyledi.

 

BİR KURUŞUN DAHİ HESABINI YAPMALIYIZ

2019 yılını en iyi şekilde sürdürme ve en iyi şekilde hizmet etme misyonu ve vizyonu ile hareket etme gereğini vurgulayan Vali Sezer “Hepimiz bir sorumluluk üstlenmiş durumdayız. Bu sorumluluk bu aziz millete hizmet etme sorumluluğu. Bizim üzerimizde bu milletin bir emaneti var. Bizim yaşayanlar olarak bu millete vefa borcumuz var. Aynı şekilde kutsal vatan uğruna genç yaşta canlarını seve seve veren şehitlerimize, kahraman gazilerimize borcumuz var. Bu emaneti en iyi şekilde sürdürme borcumuz var. Dolayısıyla bir kuruşun dahi hesabını yaparak hizmetlerimizi planlamamız ve ona göre hizmet etmemiz gerekiyor.” dedi.

 

KÖYLERE YAPILAN HİZMETLERE SAHİP ÇIKIN

Toplantıda muhtarların talep ve önerilerini dinleyen Vali Sezer, muhtarlardan köylerine yapılan hizmetlere sahip çıkmalarını istedi. Vali Sezer, programının devamında Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem’ i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Delice ilçesinde bulunan Bağ Fidanı Aşılama Tesisi, 1938 yılında yapılan Karabekir Konağı ve Karabekir Cami ile Delice Köylü Pazarında incelemelerde bulunan Vali Sezer, yetkililerden bilgi aldı.

 

SAFİR TUZ’UN KURACAĞI TESİSİN YERİNDE İNCELEME

Delice ziyaretinin ardından Çerikli Beldesini de ziyaret eden Vali Sezer, Belediye Başkanı Nuh Şahin’ e hayırlı olsun dileklerini iletti. Sezer, daha sonra Çerikli’ de Safir Tuz tarafından kurulacak rafineri tesisinin yerinde incelemelerde bulundu. Tesisin yer tahsis işlemleri ve projelendirme çalışmaları tamamlandığında, tesisin tam kapasite çalışmasıyla birlikte yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlanacağı belirtildi.

Haber Merkezi

Daha Fazlasını Göster
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x