Siyaset

Çerikli ‘ye ‘TARIMKÖY’ girişimi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen, İstanbul seçimlerinde İstanbul’da yaşayan Çerikli Tatlıcak köyü sakinlerinin talebi ve kendisinin bu konudaki sözünü yerine getirmek için temaslara başladı.

 

DAĞDELEN GİRİŞİMDE BULUNDU

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen, İstanbul seçimlerinde İstanbul’da yaşayan Çerikli Tatlıcak köyü sakinlerinin talebi ve kendisinin bu konudaki sözünü yerine getirmek için temaslara başladı. Başkan Dağdelen, İstanbul seçimlerinde Tatlıcak köyü sakinlerinin talebiüzerine “TARIMKÖY” kurulması için söz vermişti. İstanbul’da yaşayan Tatlıcaklıların talebini yerine getirmek için temaslara başlayan Başkan Dağdelen, bu amaçla Çevre Bakanlığı ve TOKİ nezdinde görüşmelerde bulundu. Her iki kurumda da temaslarda bulunan Başkan Dağdelen, proje ile ilgili çalışma başlatılacağı müjdesini verdi.

 

SÖZÜMÜZÜN TAKİPÇİSİYİZ

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Bşkan Dağdelen, görüşmelerini ve gelişmeleri paylaştı. Dağdelen, bu konuda şunları söyledi: “İstanbul’daki hemşehrilerimize verdiğimiz sözün takipcisiyiz. Çerikli’de “tarımköy” kurulması için girişimlerde bulunduk. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimleri sırasında ziyaret ettiğimiz, Maltepe’de ikamet eden ve Kırıkkaleliler Derneği çatısı altında toplanan Çerikli Tatlıcak Köyü kökenli hemşehrilerimizin talebi için kolları sıvadık. Memleketlerinde bir “TARIMKÖY” kurulmasını isteyen ve bu hususta 240’ın üzerinde talebi bir araya getiren Tatlıcaklı hemşehrilerimizin hayaline dokunmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum nezdinde başlattığımız girişim kapsamında, TOKİ’de Başkan Yardımcısı Hakan Akbulut ile bir araya geldik. TOKİ Başkan Yardımcısı, Projenin uygulanabilirliği üzerine bir çalışma başlatılacağı müjdesini verdi. Biz de İstanbul’da bizleri bağrına basan Kıymetli hemşehrilerimiz adına konunun takipçisi olacağız.” Dedi.

Daha Fazlasını Göster
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x