Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Yaşam

Çiftçilere budama eğitimi verildi

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi Ziraat Mühendisleri tarafından Balışeyh İlçe Müdürlüğü bahçesinde çiftçilere “Budama Eğitimi” verildi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi Ziraat Mühendisleri tarafından Balışeyh İlçe Müdürlüğü bahçesinde çiftçilere “Budama Eğitimi” verildi.

UYGULAMALI ŞEKİLDE ANLATILDI

Eğitim kapsamında; şekil budaması, bakım budaması, gençlik budaması ağaçlar üstünde örneklendirilerek anlatıldı. Ayrıca çiftçilere bahçe bakımı, hastalıklar ve bordo bulamacının önemi anlatılarak sorularına cevaplar verildi. Eğitimde budama teknikleri ağaçlar üzerinde örneklendirilerek anlatıldı. Ayrıca çiftçilere bahçe bakımı, hastalıklar ve bordo bulamacının önemi anlatıldı ve sorularına cevaplar verildi. Eğitimin amacı, çiftçilere budama tekniklerini öğretmek ve bahçe bakımı konusu oldu.

kirikkalede-ciftcilere-budama-egitimi-verildi2.jpgMEYVE KALİTESİNİ ARTIRIYOR

İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Ateş, “Budama, meyve ağaçlarının sağlıklı ve verimli bir şekilde büyümesi için önemli bir uygulamadır. Bu eğitimle çiftçilerimize budama tekniklerini öğretmeyi ve bahçe bakımı konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Budama eğitimlerinde ağaçların şeklini ve büyüklüğünü kontrol etmenin yanı sıra, meyve verimini ve kalitesini de artırır. Bu eğitimde çiftçilerimize budamanın önemini ve farklı budama tekniklerini uygulamalı olarak gösteriyoruz” dedi. Eğitimi alan çiftçiler ise; “Bu eğitimden çok şey öğrendim. Budamanın ne kadar önemli olduğunu ve nasıl yapılacağını anladım. Bu bilgiler bahçemdeki ağaçlara daha iyi bakmamızı sağlayacak” dediler.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x