Güncel

Demiryolu elektrikli hale geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırıkkale’yi yakından ilgilendiren çalışmayı açıkladı

Partisinin Kayseri’de düzenlediği mitinge katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kırıkkale’yi de yakından ilgilendiren Ankara-Kırıkkale-Sivas demiryolu hattı hakkında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, hattın modernizasyonunun yapıldığını, çalışmaların tamamlanmasının ardından hattın elektrikli hale geleceğini söyledi.

HAT MODERNİZE EDİLİYOR

Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tiren hattında çalışmalar tüm hızı ile devam ederken, yıllardır hizmet veren Kırıkkale şehir merkezinden de geçen tiren yolunda modernize çalışmaları son aşamaya gelmiş durumda. Partisinin Kayseri Mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eski tiren yolunun elektrikli hale gelmesi için çalışmaların son aşamaya geldiğini hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hattın modernizasyonunun 2019 yılı içerisinde tamamlanacağını sözlerine ekledi.  Erdoğan, Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattına bağlantılı olarak Yerköy-Kayseri arasında da bir yüksek hızlı tren hattının proje çalışmasına başlandığını söyledi.

 

BU YIL İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri hızlı tren projesi hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Hem yolcu hem de yük taşımacılığı yapılacak hattın sondaj çalışmaları bu yıl içerisinde tamamlanacak. Kayseri-Niğde-Mersin-Osmaniye demiryolu hattını ve Ankara-Kırıkkale-Sivas demiryolu hattını da elektrikli hale getirerek modernize ediyoruz. İki hattın modernizasyonunu da bu yıl bitiriyoruz. Kayseri-Boğazköprü Lojistik Merkez projemizin birinci etabı tamamlandı, ikinci etap yapımı için de ihale hazırlık çalışmaları devam ediyor. Anafartalar-Palas Raylı Sistem Hattı’nın birinci etabı olan Anafartalar Yüksek Hızlı Tren Garı bölümünün projeleri bitti, yakında inşasına başlıyoruz” dedi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bir Garip Yolcu Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Bir Garip Yolcu
Ziyaretçi
Bir Garip Yolcu

Reis; Şu Ankara Kirikkale arasina elektrikli Kayaş Sincan arasi olan Banliyö treninden yapiyormuşsun Allah Razi olsun binlerce Kirikkalelinin duasini alacaksin Oyumuz sana ve Mehmet Saygiliya helali hoş olsun Bizleri bu rezillikten bu pahali taşımaciliktan ve minubuslerden kurtaracaksin Tenzile Dezem nur içinde yatsın babana rahmet Yolun açık olsun saglıcakla kalasın

Başa dön tuşu
Kapalı