Kırıkkale İl Müftülüğü

 • Genel
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kırıkkale’de Sabah Namazı buluşmaları devam ediyor

  Kırıkkale İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından her ayın ilk cuma günü “Sabah Namazı Buluşmaları” düzenleniyor. HABER: YELİZ ERDEM Kırıkkale İl Müftülüğünce düzenlenen “Sabah Namazı Buluşmaları” devam ediyor. Bu kapsamda Nur Camii’nde düzenlenen “Sabah Namazı Buluşması” Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar’ın dua ettiği programa İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Sefa Karadağ ve Manevi Danışmanlar rehberliğinde gençler de programa katıldılar. Program sonunda çorba ikram edildi.

  Haberin Detayı
 • Genel
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Minikler harçlıklarını Filistin’e bağışladı

  Kırıkkale İl Müftülüğüne bağlı Ümmü’l Kur’a 4-6 Yaş Grubu Kur’an kursunda eğitim gören öğrenciler, harçlıklarıyla “Filistin Kardeşlerimizin Yanındayız” kampanyasına destek oldu. HABER: YAKUP ÖZCAN Hocaları Zehra Key ve aileleri refakatinde minikler kumbaralarını Filistinli Kardeşlerine ulaştırılmak üzere Kırıkkale İl Müftüsü ve TDV Kırıkkale Şubesi Başkanı Hasan Hayri Yaşar’a makbuz karşılığı teslim etti. Müftü Yaşar; miniklere, ailelerine, hocalarına ve kampanyanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Programda Keskin İlçe Müftüsü Erol Kılıç ve Karakeçili İlçe Müftüsü Muhammed Key de hazır bulundu.

  Haberin Detayı
 • Genel
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  UMRE HAZIRLIK SEMİNERİ VERİLDİ

  Kırıkkale İl Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı 2023-2024 Umre Organizasyonu ile umre yapmak üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlara yönelik Umre Hazırlık Kursları Semineri düzenlendi. HABER: YELİZ ERDEM   BİLGİLENDİRİCÜ SUNUMLAR YAPILDI Nur Camii Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminer Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Seminerin açılışında İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, yolculuğa çıkmadan önce maddi-manevi hazırlık ve temel sağlık bilgileri konulu sunumunda umreye gideceklere hatırlatmalarda bulundu. Seminerde ayrıca; “Bir arada Yaşama Bilinci, Hz. Peygamber Mescid-i Nebevi ve Medine, Umrenin Hikmeti ve Umredeki Sembollerin Anlamı, Kadınlara Özgü Konular ve İbadet Bilinci” başlıkları altında sunumlar yapıldı. Umrenin önemi ve fazileti konusuna vurgu yapan İl…

  Haberin Detayı
 • Genel
  kirikkale-muftulugu-”-spor-ile-bedenini-arindir”-adli-proje-baslatti

  Kırıkkale Müftülüğü ” Spor ile Bedenini Arındır” Adlı proje başlattı

  Bilinçli, şuurlu, vatan ve millet sevdalısı sağlıklı bir genç birey yetiştirmek amacıyla Kırıkkale İl Müftülüğü, ” İlim ile Ruhunu, Spor ile Bedenini Arındır” adlı proje başlattı. KIZ VE ERKEK ÖĞRENCİLERE İÇİN KURS Kırıkkale İl Müftülüğü, gençlik koordinatörleri ve manevi danışmanlar rehberliğinde İl müftülüğüne bağlı Nokta Camii Diyan​​​​​​​et Gençlik Merkezi’nde erkek ve kız öğrencilere ayrı zaman dilimlerinde farklı etkinliklerle ulaşmaya çalışıyor. Bu kapsamda Kırıkkale İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce gençlerin, milli ve manevi değerlerini kavramış, özümsemiş, bilinçli, şuurlu, vatan ve millet sevdalısı, sağlıklı bir birey olarak yetiştirmek amacıyla ” İlim ile Ruhunu, Spor ile Bedenini Arındır” projesi hayata geçirildi. BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ…

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Müftülükten Lise Öğrencilerine İftar - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Müftülükten Lise Öğrencilerine İftar

  Kırıkkale İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Manevi Rehberlik Hizmetleri yapılan lise öğrencilerine yönelik iftar programı düzenlendi. Programa İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, Müftü Yardımcısı Dr. Ali Ünal, lise öğrencilerine yönelik Manevi Rehberlik Hizmetleri yapan görevliler ve öğrenciler katıldı.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

  Kırıkkale İl Müftülüğü tarafından düzenlenen “Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet” konulu kompozisyon yarışması ve ‘’Çanakkale Ruhu’’ temalı şiir yazma yarışmasında derece girenlere ödülleri takdim edildi.

  Haberin Detayı
 • Koronavirüs
  İmam Kovid’den Yaşamını Yitirdi - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  İmam Kovid’den Yaşamını Yitirdi

  Kırıkkale İl Müftülüğü Çullu Fatih Sultan Mehmet Camii İmam-Hatibi İsmail Laçin, Kovid-19 tedavisi gördüğü hastanede Hakk’ın rahmetine kavuştu. MEKANI CENNET OLSUN 2010 yılından itibaren Kırıkkale’de görev yapan 41 yaşındaki İsmail Laçin, evli ve 2 çocuk babasıydı. Cenazesi, 6 Yıldıztepe Camii yanındaki evinden kaldırıldı. Haber71.net  Gazetesi olarak, hocamıza Allah’tan Rahmet, geride kalanlara başsağlığı ve sabr-ı cemil dileriz.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Müftülük Tanıtım Standı Kuruldu - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Müftülük Tanıtım Standı Kuruldu

  Kırıkkale İl Müftülüğü tarafından Azaboğlu Camii yanında vekaletle kurban organizasyonu tanıtım standı kuruldu. Standta görevliler tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı organizesi ile yürütülen vekaletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirme yapılıyor.

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu